içinde

Move-to-Earn Uygulaması Sweatcoin Nedir?

Move-to-Earn projeleri STEPN uygulaması ile trend haline geldi. Bugün ise M2E olan Sweatcoin uygulamasından bahsedeceğiz.

Sweatcoin, günlük adımlarınızı harika ürünlere harcayabileceğiniz, hayır kurumlarına bağışta bulunabileceğiniz veya kriptoya dönüştürebileceğiniz yeni nesil bir para birimi ile ödüllendiren ücretsiz bir move-to-earn uygulamasıdır.

SWEAT, uygulamanın satın alınabileceği, satılabileceği, değiş tokuş yapılabileceği açık hareket ekonomisinin para birimidir.

SWEAT token’i Sweat ekonomisinde iki fonksiyona hizmet eder:

-Yönetim: SWEAT sahipleri Sweat ekonomisini yönetecek. Uygulamada mülkiyet, ödüller, ayrıcalıklar ve oylama SWEAT sahiplerine aittir. 

-Staking: Staking güvenli ve sağlıklı bir ağ için gereklidir. Kullanıcılar yatırdıkları SWEAT miktarına göre SWEAT kazanabilirler.

Sweatcoin Tokenomisi

Şu anda yalnızca adımlar mint edilerek SWEAT kazanılabiliyor. Zamanla diğer aktiviteler ile de SWEAT kazanılabilecek.

SWEAT, küresel bir teşviki sürdürmek için sonsuza kadar kazanılabilir. Bununla birlikte, enflasyonu sınırlamak için zaman geçtikçe SWEAT kazanmak zorlaşacaktır. Ne kadar erken yürürseniz, o kadar çok token alırsınız.

Teknoloji

SWEAT, düşük maliyetli, yüksek hızlı ve çevre dostu bir blok zinciri olan NEAR üzerine kurulmuştur. Yalnızca doğrulanmış hareketler SWEAT token’i kazandırmaktadır. 

Sweatcoin

Şu anda uygulama adımları Movement Validator (Hareket Doğrulayıcı) olarak doğrulamaktadır.

Vakıf zamanla, diğer uygulamaların ve giyilebilir cihazların yeni hareket biçimlerini doğrulamasını sağlamak için hareket doğrulama sürecini merkeziyetsizleştirecek ve kullanıcıların yüzme, bisiklete binme, yürüyüş, spor salonu çalışması ve daha fazlası için SWEAT kazanmalarının önünü açacaktır.

Sweatcoin’ler Nasıl Değerlerini Alır?

Ortaklar

Bir Sweatcoin’in değeri, geniş kapsamlı ortaklıklarından türetilmiştir. Sağlık bilincine sahip kitlelerle bağlantı kurmak isteyen markalar, daha sağlıklı yaşam tarzı seçimlerini teşvik etmek isteyen sigortacılar ve sağlık maliyetlerini azaltmak isteyen hükümetler ile iş birliği içerisindedir.

NHS

NHS Sweatcoin’in ana ortağıdır. Sweatcoin, sürdürülebilir davranış değişikliği sağlamak için kişiselleştirilmiş veriye dayalı yaklaşımları kullanarak ülke genelinde Sağlıklı Teşvik programları sunmak için NHS ile birlikte çalışır. 

Sigortacılar

Yenilikçi sigorta şirketleri, Sweatcoin’i bir sigorta dağıtımı ve poliçe sahibi katılım platformu olarak kullanıyor.

Hükümet

Uygulama kullanıcıların 6 ay sonra bile her gün +%20 daha aktif olmalarına yardımcı olur.  Bu, Sweatcoin’i sürekli davranış değişikliği için bir önleme aracı olarak kullanarak halk sağlığını değiştirme potansiyeline sahiptir.

Sweatcoin Kurucuları ile Tanışın

Uygulama İçerisinde SWEAT’lerin Kullanım Alanları

Harcama: Yüksek teknolojili ayakkabılardan iPhone’lara, high-tech yoga derslerine, Apple Watch’lara ve daha fazlasına kadar uygulamada bulunan 1000’lerce markalı ürün ve hizmet arasından seçim yapabilirsiniz.

Bağış Yapmak: Çevre, insanlar ve hayvanlar için 100’den fazla hayır kurumuna yürüyerek kazandığınız adımlarınızla bağışta bulunabilirsiniz. 

Örnek olarak uygulama, Save the Children’ın resmi ortağıdır. Resmi bir acil durum ortağı olarak Sweatcoin, kriz zamanlarında (doğal afetler, çatışma gibi) çocuklara hayat kurtaran destek sağlamak için fon toplamaya yardımcı olur.

Sweatcoin

Değiş-Tokuş: Uygulama içerisinde şimdilik yalnızca yürüyerek kazandığınız Sweatcoin’leri SWEAT token’ine çevirebilirsiniz. 

SWEAT Nasıl Alınır?

Token Generation Event’te Vakıf, şimdiye kadar üretilen Sweatcoin’lerin sayısına yetecek kadar SWEAT token’i yaratacaktır. Cüzdanınızdaki her bir sweatcoin için, Sweatcoin bakiyenizi kaybetmeden 1 SWEAT talep edebileceksiniz. 

1.Adım

Öncelikle Sweatcoin uygulamasını indirin: Sweatcoin Uygulamasını indirmek İçin Tıklayınız.

Bu uygulama şu anda Türkiye’de mevcuttur.

2.Adım

Giriş yap veya hesap oluştur. (Hesabınızı oluştururken mail hesabınıza ve bilgilerinize dikkat edin. Çünkü onlar olmadan SWEAT’lerinizi almanız zor olacaktır.)

3.Adım

SWEAT Wallet Oluşturun. Marketplace’ye ve ardından Sweat cüzdanınızı oluşturabileceğiniz Crypto’ya gidin.

4.Adım 

Artık uygulamada Sweatcoin kazanmak için yürümeye başlayabilirsiniz. Cüzdanınızdaki her bir Sweatcoin için Token Generation Event’te hiçbir Sweatcoin kaybetmeden eşit miktarda SWEAT token’i alacaksınız.

Sweatcoin
Sweatcoin Uygulamasının Yatırımcıları

Çok yakın zamanda büyük ilgi gören Move-to-Earn projesi olan STEPN uygulaması gibi Sweatcoin uygulaması da popülarite kazanabilir.

Adımlarınızla kazanmak için Sweatcoin uygulamasını buradan indirebilirsiniz: Sweatcoin Uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. KoinSaati İçerik Editörü

Optimism

Optimism Airdrop Duyurusu!

SOL, XRP ve NEAR Güncel Fiyat Analizleri I 27.04.2022