içinde

Move-to-Earn Projesi Wirtual Nedir?

Wirtual bir “Move-to-Earn” uygulamasıdır. Egzersiz yapın ve sonucunda ödüller kazanın. İşte bu kadar basit! Fiziksel ürünler ve NFT’ler satın almak, etkinlik bileti almak, sanal spor etkinlikleri düzenlemek, özelliklere erişmek ve holder sıralaması yapmak için egzersiz yaparak $WIRTUAL kazanabilirsiniz.

Move-to-Earn, Play-to-Earn modelinin farklı bir versiyonu olarak düşünülebilir. İnsanlar, “Play-to-Earn” oyunlarına katılarak para kazanabiliyorlardı. Şimdi ise oyunlara katılmak yerine “Move-to-Earn” ile kişiler, fiziksel aktiviteler yoluyla para kazanabilecekler.

Wirtual ise işte bu noktada devreye giriyor. Wirtual, kullanıcıları için aktif bir yaşam tarzını teşvik eder. Koşma, yürüme, yüzme, bisiklete binme, antrenman ve dansta kullanıcıların; hız, mesafe açısından rekabet edebilecekleri, grup halinde yarışmalar yapabilecekleri hatta kendi özel mücadelelerini oluşturabilecekleri zorluklar ve engeller yaratıyor.

Wirtual’ın oluşturulma fikri; piyasadaki eksik noktayı gidermek, egzersizi daha eğlenceli, daha sürükleyici hale getirmek ve insanları sanal dünyada bir araya getirmektir. Wirtual, 2019’un başlarında başladı. İlk aşamalarda piyasayı test etmek için ürünün ilk prototip versiyonu, 2019’un ortalarında oluşturuldu. Bu versiyonda Wirtual, sadece bir web sitesiydi. Pazarın potansiyeli test edilip gözlemlendikten sonra odağını bir uygulama oluşturmaya çeviren Wirtual, aşağıdaki görselde bulunan ekip de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda uzmanlardan oluşan kadro kurdu.

Wirtual Ekip Üyeleri

Wirtual Vizyonu

Wirtual’ın vizyonu, gelecekte var olacak tüm metaverse’lerde önemli rol oynayabilecek bir karakter olan Avatar yaratmaktır. Gerçek dünyadaki kullanıcı profiliniz ile sanal dünya profili birleştirilecek.

Wirtual Misyonu

Wirtual’ın misyonu, sağlıklı alışkanlıkları teşvik etmek ve ödüllendirmektir. Her egzersiz yaptığınızda, maddi veya manevi ürünler satın almak için kullanılabilecek kripto para kazanırsınız.

Kullanıcılar (Avatar)

Her kullanıcı, uygulamaya ilk kaydolduğunda bir avatar seçecektir. Her avatarın benzersiz bir NFT giyilebilir cihazı olacaktır. Toplamda beş özelleştirilebilir giyilebilir cihaz vardır:

  • Ten Rengi: Ten renginizi veya özel karakterinizi seçin.
  • Saç Modeli: Seçtiğiniz karaktere bağlı olarak farklı renkler ve stiller mevcuttur. Her benzersiz karakter, cinsiyet ve cilt kombinasyonu, çeşitli renkte saç seçeneklerine sahip olacaktır.
  • Giyim: Giysi tasarımları gömlek ve şort içerir.
  • Ayakkabılar: Avatarınızın ayakkabı özelliklerini yükseltebilirsiniz.
  • Aksesuarlar: Bu, saatten beyzbol sopasına kadar çeşitli öğeleri içerir. Aksesuarlar, avatara ek özellikler getirebilir.

Move-to-Earn (M2E)

Zorluk Seviyesi

Wirtual kendini bir sağlık/yaşam uygulaması olarak konumlandırıyor. Buna rağmen pazarlanan ürün, temelde oldukça farklı. Wirtual, kullanıcıların hareket mesafesi, hız ve daha pek çok konuda birbirleriyle rekabet etmelerine olanak tanıyan, pay-when-you-go modeline odaklanmaktadır. Her aktivite, toplamda 4 farklı zorluk seviyesi içerir:

  • En Hızlı: Bu tür seviye, kullanıcının en kısa sürede belirli bir mesafeyi başarma becerisine dayalı olacaktır.
  • En Uzun: Bu seviyede mesafe belirtilmeyecektir. Seçtikleri aktivitede diğer kullanıcılara kıyasla daha fazla mesafe kateden kullanıcılar, sıralama listesinde başlarda olacaklar.
  • Grup Mücadelesi: Bu seviye, En Hızlı gibi belirli bir mesafeye sahip olacak; ancak performans, bireysel bir kullanıcı yerine bir grup bazında ölçülecek.
  • Uyumluluk (API): Wirtual topluluğunda etkileşim kurmak, rekabet etmek ve birbirlerini desteklemek için farklı cihazlara sahip insanları bir araya getirme olasılığı vardır.

*API bağlantıları aracılığıyla yapılan her başvuru, kullanıcıya ödül olarak $WIRTUAL token kazandıracaktır.

Yol Haritası (Roadmap)

Wirtual Tokenomi

$WİRTUAL token sayısı sınırlıdır. Wirtual’ın odak noktası ise “reel” sektör ile blockchain arasındaki boşluğu kapatmaktır.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 3 Nisan 2022

CheersLand ShoeFy sNFT INO’sunu Duyurdu!