in

Move-to-Earn Projesi Fitmint (FITT) Nedir?

Fitmint

Fitmint, yalnızca yürüyerek, koşarak veya egzersiz yaparak Kripto/NFT’lerde ödüller kazanabileceğiniz, dahili NFT oyun ve Sosyal-Fi öğelerine sahip bir web3 fitness ve yaşam tarzı mobil uygulamasıdır.

İlk olarak, spor ayakkabı şeklinde bir NFT mint edersiniz, ardından yürüyerek, koşarak veya herhangi bir fiziksel aktivite yaparak, oyun içi aktiviteler için kullanılabilecek veya kâr için nakde çevrilebilecek oyun içi kripto para kazanacaksınız.

Sneaker NFT’yi uygulama içi edinmenin 2 yolu vardır:

 1. Ayakkabının tabanı ve bağcık gibi her bir parçasının farklı renk ve şekillerini seçerek spor ayakkabısını kişiselleştirilmiş özel spor ayakkabı üretmek.
 2. Pazaryerine gidip diğer oyuncuların satışa çıkardığı NFT koleksiyonundan satın alınabilir.

Satın alma için kabul edilen para birimi modu MATIC (Polygon) olacaktır. Gelecekte USDT, ETH gibi daha fazla para birimi eklenecektir.

Fitmint

Her spor ayakkabı NFT’si, Fitmint ile fitness yolculuğunuzda farklı roller oynayacak 4 istatistik/özelliğe sahip olacaktır.

 • Güç: FITT tokenlerini kazanacağınız oranı belirler. Daha yüksek güç, daha fazla kazanç sağlar.
 • Sağlamlık: spor ayakkabınızın sağlığının bozulma oranını belirler. Daha yüksek dayanıklılık, daha yavaş sağlık bozulmasına neden olur.
 • Dayanıklılık: kullanıcının sürpriz olarak alacağı enerji artışlarının sıklığını belirler. Daha yüksek dayanıklılık, daha fazla zaman için egzersiz yapabileceğiniz ve daha fazla FITT tokeni kazanabileceğiniz enerji artışlarının sıklığını artırır.
 • Konfor: açıklanacak (Geliştirme aşamasında)

Fitmint platformunda 5 çeşit spor ayakkabı olacak. Her türün farklı nadirlik seviyeleri, istatistikleri ve özellikleri olacaktır:

 1. Basic: Kapalı beta aşamasında sadece temel spor ayakkabıları olacak. Temel bir spor ayakkabı mint edidiğinde, spor ayakkabı istatistikleri için 1 ile 7 arasında herhangi bir şey olabilen rastgele oluşturulmuş değerlere sahip olacaktır.
 2. Athlete
 3. Pro-athlete
 4. Legend
 5. Special edition

Sneaker NFT’ye sahip olduğunuzda, çalışmaya başlayabilir, oyuna katılabilir ve oyun içi kripto para birimimiz FITT’i kazanabilirsiniz. Bu kazançları kullanarak aşağıdaki oyun içi aktiviteleri yapabilirsiniz:

 • Spor ayakkabınızı yükseltebilirsiniz
 • Özelliklerin ve ödüllerin kilidini açabilirsiniz
 • Spor ayakkabınızı onarabilirsiniz
 • Yeni spor ayakkabılar üretebilirsiniz
 • Tokenleri nakde çevirebilirsiniz

Ayrıca spor ayakkabınızı, diğer oyuncuların oyuna bir adım önde başlamak için bu spor ayakkabıyı alabileceği uygulama içi pazaryerinde satmayı da seçebilirsiniz.

Fitmint

FITT Token

Bir ERC20 token olacak $FITT ile hedef, ekosistemin tüm paydaşları (topluluk, geliştiriciler, yatırımcılar) için teşvikleri uyumlu hale getirirken sürdürülebilir bir ekonomi yaratmaktır.

Token Özellikleri

 • Oyuna erişim: $FITT, Fitmint uygulaması içindeki ana para birimi olacak ve tüm oyun etkinlikleri (spor ayakkabı yükseltme, onarım, yetiştirme ve müsabakalar) için bir işlem aracı olacak.
 • Stake ödülleri: Uygulamanın içinde $FITT tokenlerinizi tutar ve stake ederseniz, güzel bir faiz oranı kazanabilecek ve daha fazla $FITT tokeni kazanabileceksiniz.
 • Yönetişim: Tüm paydaşlar için olgun bir ürün ve ekosistem oluşturduğumuzda, projeyi merkezden uzaklaştırmaya başlayacağız ve $FITT token sahiplerinin Fitmint’in yönüne ve geleceğine karar vermesine izin vereceğiz.

FITT

$FITT; 10,000,000,000 (10 Milyar) token ile sınırlı bir arza sahip olacaktır. Tokenin doğası deflasyonist olacaktır.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

DEFY

Move-to-Earn Projesi DEFY Genesis Nedir?

Bitcoin

Bitcoin Fiyatında Yeni Bir Yükseliş Hareketi Bekleniyor mu?