içinde

Move-to-Earn Projesi DEFY Genesis Nedir?

DEFY

DEFY, Polygon blok zinciri tarafından desteklenen oyna kazan temelli bir mobil oyundur. DEFY, oyuncuları sanal ve fiziksel dünyalar arasında köprü kuran, artırılmış gerçeklikten (AR), algoritmik olarak oluşturulmuş coğrafi konumlardan ve coğrafi sınır tanımayan hiper gündelik kod kıran oyunlardan (lansman sırasında dünya çapında mevcut) yararlanan bir oyundur.

Oyuncular, oyunun anlatısında ilerleyebilmek, bilgi elde etmek ve kullanmak için büyük uğraş verirler. Oynanış özellikleri, konum tabanlı keşif görevlerinin yanı sıra şifreleri ve kod kırmayı içeren benzer oyunları içerir. Oyuncular, hack’leri tamamlamak, kodları kırmak ve topluluğu genişletmek için DEFY token’larıyla ödüllendirilir. DEFY, gelecekteki işbirliği ve diğer projelerle entegrasyon için tasarlanmış açık bir organizasyondur.

DEFY

Oyun, District Racing’in arkasındaki ekip tarafından geliştirildi. Ekip, mobil uygulamalar geliştirme ve pazarlama konusunda geniş deneyime sahip. Ekip ayrıca Redbull, Adidas, AIA ve Royal Bank of Canada gibi küresel markalar ile çalıştı.

DEFY oyuncuları, metaverse’i açık ve kötü teknoloji oligarşisi Future Systems’ın kontrolünün ötesinde tutma görevinde devrim niteliğinde bir bilgisayar korsanlığı organizasyonuna katılır. DEFY, aktif ve pasif kazanç mekanizmaları aracılığıyla oluşturulan içeriği teşvik eden ekonomik bir volan üzerine kurulmuştur.

Oynanış

DEFY’nin oyun mekaniği, Pokémon Go, Ingress, Zombies Run ve District gibi başarılı konum tabanlı mobil oyunlardan büyük ölçüde ilham almıştır. DEFY oyuncuları, oyunla ya tamamen mobil/web uygulaması aracılığıyla gerçekleşen “evde deneyim” ya da metaverse’in gerçek dünyadaki konumları kapladığı, keşif ve fiziksel hareketi teşvik ettiği “IRL deneyimi” aracılığıyla etkileşime girebilir. Hareket et kazan mantığının devreye girdiği bir oyun türüdür.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Inverse Finance, 15 Milyon Dolarlık Kayıpla Karşı Karşıya

Fitmint

Move-to-Earn Projesi Fitmint (FITT) Nedir?