in ,

Morgan Stanley, Güney Kore’nin En Büyük Borsasındaki Hisselerin Peşine Düştü

Amerikan yatırım bankası Morgan Stanley, kripto para sektörüne olan ilgisini sürdürüyor. Birkaç gün önce, müşterileri için bu tür bir ürünü kullanan ilk ABD bankası, üç Bitcoin fonunun başlatıldığını bildirmişti. Gelen haberlere göre, banka şimdi dünyanın en ünlü kripto para borsalarından biri olan Bithumb’da hisse satın almak istiyor.

Bithumb, 2014 yılında piyasaya sürüldü ve Asya’nın önde gelen kripto para borsalarından biri haline geldi. Sekiz milyondan fazla kullanıcısı ile bu alanda en büyük borsalardan biridir. Yerel bir haber ajansı olan Aju News’in haberine göre Morgan Stanley, hisse senedi satın almak için borsanın sahiplerinden biri olan Vidente ile görüşmelerde bulunuyor.

Morgan Stanley

Hisseleri Kore Borsası’nda işlem gören Vidente, Bithumb Borsası’nın yaklaşık %10,3’üne sahip. Şirket ayrıca borsanın ana şirketi olan Bithumb Holdings’in %34,2’sine de sahip. Bu, onu borsadaki en büyük tek hissedar yapmaktadır. Başka bir yan kuruluş olan Naver’den gelen bir rapor ise, Morgan Stanley’in satın alma için 300 ila 500 milyar Kore wonu (254 ila 441 milyon dolar) harcamayı planladığını ortaya koydu. Satın alma işleminin gerçekleşmesi durumunda, borsa +2 milyar dolar daha değerlenecek.

Anonim bir kaynak, “Morgan Stanley’in Vidente’i kullanmasının nedeni, Vidente’nin Bithumb Holdings’i satın almak için tercih edilen bir satışı müzakere etme hakkına sahip olduğunu anlamasıdır” dedi. Devralma raporları, Vidente hisselerinin Kore Borsası’nda yükselişine yol açtı. Hisseler bir önceki işlem gününe göre %16.41 artış kaydetti.

Wall Street Kripto Sektörünü Devralıyor Mu?

Bithumb bir zamanlar Güney Kore’deki en büyük borsaydı, ancak o zamandan beri dümeni Upbit devraldı. Son 24 saatte Bithumb 1,8 milyar dolarlık bir işlem hacmi, Upbit ise 8,9 milyar dolar işlem yaptı. Bithumb’ın yerini kaybetmesinin nedenlerinden biri, görünüşte bitmeyen sahiplenme draması. Birkaç ay önce, borsanın Japon oyun devi Nexon tarafından satın alma sürecinde olduğu söylendi, ancak bir gün sonra Vidente haberleri yalanladı. Morgan Stanley nihayet borsaya tekrar zirvede olmak için gereken istikrar ve itibarı verebilir. Banka, 4 trilyon doları aşan varlıkları yöneten servet yönetim birimi ile dünyanın en saygın servet yöneticilerinden biridir.

Morgan Stanley

Satın alma aynı zamanda bir Wall Street devinin kripto para birimi endüstrisindeki varlığını genişleten bir başka örneğini de işaret edecek. Morgan Stanley, CNF’nin bildirdiği gibi, üç Bitcoin fonu sunmak için Galaxy Digital ve NYDIG ile de ortaklık kurdu. Bu hamleler, diğer Wall Street’in kripto para birimi endüstrisine daha fazla dalmak için ihtiyaç duyduğu katalizör olabilir.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Man City

Manchester City, Socios İle Taraftar Tokeni Serüvenine Katıldı

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Marketcap Büyüklüklerine Göre İlk 41-60 Sırasında Olan Kripto Para Projelerinin Analizleri