in ,

Moonriver (MOVR) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?

Kusama ağına bağlı olarak piyasaya sürülen Moonriver, Ethereum uyumlu bir parachain’dir. Moonriver, Polkadot ile mevcut Ethereum geliştirici ağı, tool-chain’i (araç-zinciri) ve dApp’leri arasında uyumluluk sağlamayı amaçlıyor. 

Moonbeam Foundation tarafından geliştirilen Layer-1 akıllı sözleşme platformu Moonriver, Ethereum ile Kusama ve dolayısıyla Polkadot ekosistemi arasında bir köprü görevi görüyor. Kalıcı olarak teşvik edilen bir canary ağı ile Moonbeam’e eşlik eden bir ağ olması amaçlanıyor. Geliştiriciler, kodu Moonbeam ve Polkadot’a göndermeden önce dApp’leri Moonriver’da test edebiliyor. Polkadot ekosisteminin ayrılmaz bir parçası olan Moonriver (MOVR) bir test ağından daha fazlasını ifade ediyor.

Moonriver, 2021 yılının ilk çeyreğinde Kusama ağında önemli bir yer edinmeyi başardı. Moonriver’ın 2021’in 3. çeyreğinde başlayan five-phase launch süreci 2022 yılında da devam ediyor. NFT, oyun ve DeFi proje dağıtımları 2022 yılının ilk aylarında başlarken borç verme projesi ile ilgili dağıtımlar 2022 yılının ilk çeyreğinde başladı ve devam ediyor. Proje temel olarak topluluk geliştirme ve birlikte çalışabilirliğe odaklanıyor. Ortaklıklar ve entegrasyonlar yoluyla Moonriver ekosistemini büyütmek ekip için önem arz ediyor.

MOVR, ağdaki işlem ücretlerini ödemek ve platformun üzerinde çalışabilecek merkeziyetsiz bir düğüm altyapısının oluşturulması konusunda sistemi güçlendirmek için kullanılıyor. MOVR token sahipleri zincir üstü mekanizmada söz hakkını elde edebiliyor. Moonriver’daki arz ve ekonomik davranışlar Moonbeam ile aynı olsa da token dağılımı farklılık gösteriyor. Moonriver, topluluğun baskın düşünce yapısına göre karar verdiği ve token’ların buna göre dağıtıldığı topluluk liderliğindeki bir proje olarak farklılaşıyor.

MOVR Fiyat Tahmini

Moonriver’ın piyasa değeri ve dApp dağıtım oranlarının istikrarlı bir şekilde artmaya devam ettiği göz önüne alındığında, önümüzdeki birkaç yıl için fiyat tahminleri iyimser. Moonriver, yazının kaleme alındığı saatlerde 10,57 dolardan işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre 333 sırada yer alıyor. Son 24 saatlik işlem hacmi 3,91 milyondan fazla olan coin’in piyasa değeri 56 milyon dolardan fazladır.

Geçen sene bu zamanlar 339 dolardan fiyatlanan coin, 2021 yılının Kasım ayında en yüksek fiyatı olan 442 dolara kadar çıkmıştı. Bu tarihten itibaren istikrarlı bir şekilde düşüş yaşayan MOVR, 2022 Eylül ayı itibarıyla 10 dolardan işlem görüyor. Kripto fiyat değişimlerinde küresel ekonomik ve siyasi gelişmelerin etkili olduğunu unutmayın. Bazı spekülatörlere göre MOVR’nin tahmini fiyatı 2022 için minimum 82.96 dolara ve maksimum 95.47 dolara ulaşacak. 2022 yılı sonuna kadar bu fiyatlara ulaşıp ulaşamayacağını göreceğiz. 2023 için ise MOVR’nin minimum 89.84 dolar ve maksimum 108.66 dolara kadar çıkacağı tahmin ediliyor.

Moonriver (MOVR) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?

Şu anda Moonriver, Kusama ağındaki en çok benimsenen parachain olarak karşımıza çıkıyor. Kusama’daki tüm parachain’ler arasında en yüksek piyasa değerine ve kilitlenmiş toplam değere (Total Value Locked-TVL) sahiptir. Parachain’ler ve gelecek ağlar söz konusu olduğunda, Moonriver hem erişim hem de benimseme açısından önemli bir noktada duruyor. Bu faktörlerden dolayı Moonriver, Kusama projeleri için en iyi seçim olarak tercih edilebilir. Çeşitli uygulamalar sunan bir ekosisteme sahip Moonriver’ın merkeziyetsizliğe ve kullanıcılara sunduğu avantajlara odaklanması ağın gelecek dönem içerisinde büyümesini sağlayabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Agoric

Agoric (BLD) Nedir?

Blockchain Mimarisinin Bir Sonraki Evrimi: Prasaga Nedir?