in

Monster Galaxy Kurucusu ve CEO’su James Cao ile AMA Etkinliği

Monster Galaxy projesi Kurucusu ve CEO’su James Cao, 6 Ocak 2022 Perşembe Türkiye saati ile 21.00’de KoinSaati Telegram grubunda AMA etkinliği için topluluğumuzla buluştu. Etkinliği kaçıranlar veya detayları okumak isteyenler için soru ve cevapları sizlerle paylaşıyoruz.

James Cao, Founder and CEO of Monster Galaxy project, met with our commnity for the AMA event in KoinSaati Telegram Group on Thursday, January 6, 2022 at 21:00 (UTC+3). We share the questions and answers with you for those who missed the event or want read the details.

Kripto Piggy: Merhabalar, topluluğumuza hoşgeldiniz. Sizi ağırlamak bizim için büyük mutluluk.

Hello, Welcome to our community! We are very happy to host you here.

James Cao: Herkese merhaba! burada olmak çok güzel!

hello everyone! great to be here!

Kripto Piggy: AMA seansımıza başlamadan önce kendinizi tanıtır mısınız?

Before our AMA session, Could you introduce yourself and your background?

James Cao: Ben James Cao, Gaia Online ve Monster Galaxy’nin CEO’suyum. Tanıştığıma memnun oldum.

GaiaOnline’ı 2003 yılında kurdum, aradan 18 yıl geçti. Gaia, ABD ve Kanada’da önde gelen sanal dünyalardan ve anime topluluklarından biri haline geldi.

MONSTER GALAXY, Gaia Online’ın hit IP’sidir. Halihazırda üç oyun çıkardık ve 25 milyondan fazla kullanıcı tarafından oynandı. Bir sonraki Monster Galaxy oyununu geliştirmenin en iyi yolunu araştırıyordum.Bir sonraki bölüm P2E, NFT ve P2E modelinin entegre olduğu bir bölüm olacak.

I’m James Cao, CEO of Gaia Online and Monster Galaxy. Glad to meet you all!

I co-founded GaiaOnline in 2003, it’s been 18 years. Gaia has become one of the leading virtual worlds and anime communities in the US and Canada.

MONSTER GALAXY is a hit IP from Gaia Online. We have released three games already and was played by over 25M users. I have been exploring the best way to develop the next Monster Galaxy game, and P2E will be the next chapter with the NFT and P2E model integrated.

Kripto Piggy: Teşekkür ederiz. Eğer hazırsanız AMA seansımıza başlayalım.

Thank you. So, let’s start our AMA session if you are ready?

James Cao: hazırım

ready

Kripto Piggy: S1- Monster Galaxy oyunu hakkında henüz bilgisi olmayanlar için, ortaya çıkış hikayesini ve içeriğini çok kısa olarak sizden dinleyebilir miyiz?

Q1- For those who don’t know about the Monster Galaxy game yet, can we hear the story how it was created and what is the theme of the game?

James Cao: MONSTER GALAXY, Gaia Online’ın hit IP’sidir. Halihazırda üç oyun çıkardık ve 25 milyondan fazla kullanıcı tarafından oynandı. Bir sonraki Monster Galaxy oyununu geliştirmenin en iyi yolunu araştırıyordum ve P2E, NFT ve P2E modelinin entegre olduğu bir sonraki bölüm olacak.

NFT, kullanıcıların sevilen evcil hayvanlara sahip olmalarına, sadece toplamalarına değil, aynı zamanda takas etmelerine, finanse etmelerine ve gelecekteki tüm oyunlarımıza evcil hayvan getirmelerine olanak tanır.

Oyun, Pokemon benzeri bir canavar toplama ve savaş oyunudur. Beta sürümünü Şubat 2022’de, resmi sürümü ise Mart 2022’de yayınlayacağız.

Bu arada, önceki oyunlarımızdan gelen geleneği takip ederek her hafta çizgi romanımız için yeni bölümler yayınlıyoruz.

Yeni Monster Galaxy P2E oyununun yeni hikayesine göz atmak için lütfen Twitter @monstergalaxy21 sayfamızı takip edin.

MONSTER GALAXY is a hit IP from Gaia Online. We have released three games already and was played by over 25M users. I have been exploring the best way to develop the next Monster Galaxy game, and P2E will be the next chapter with the NFT and P2E model integrated.

NFT allows users to own the beloved monsters, not only to collect, but also to trade, finance, and bring pets to all our future games.

The game is a Pokemon look-alike monster collect and battle game. We will release the beta version in Feb 2022, and launch the official version in March 2022.

Along the way, we are also releasing new chapters for our comic book every week, following tradition from our previous games.

Please follow our Twitter @monstergalaxy21 to check out the new story of the new Monster Galaxy P2E game.

Kripto Piggy: wow. Pokemon severler için de güzel bir oyun olacak. teşekkürler. bir sonraki soruma geçiyorum

wow. It will be a good game for pokemon lovers too. thanks. moving on to my next question

Kripto Piggy: S2- Monster Galaxy oyununun benzer NFT oyunlarına göre farklı yönlerinin ne olduğunu bize anlatır mısınız?

Q2- Could you tell us what are the different aspects of Monster Galaxy game compared to similar NFT games?

James Cao: Monster Galaxy benzersiz bir şekilde konumlandırılmıştır. Oyunun diğer P2E oyunlarına kıyasla birçok avantajı var:

1, Eşsiz sevimli canavarlar yarattığı bilinen birinci sınıf bir sanat ekibimiz var.

2, Diğer başarılı RPG oyun serilerinde olduğu gibi, Monster Galaxy oyun serisinin güçlü bir hikayesi var ve tüm oyunlarımız için çizgi romanlar yarattık. Ayrıca ünlü bir film müziği bestecisi olan Jeremy Soule’nin bestelediği epik müziklerimiz de var.

3, Oyun PvE, PvP (1:1 ve 5:5) ve guild sistemi dahil olmak üzere çok güçlü bir oynanışa sahiptir. Her MOGA, oyun deneyimlerini büyük ölçüde zenginleştiren farklı öğe, nadirlik, sınıf, nitelik ve becerilere sahiptir.

4, Oyun içinde ve dışında $GGM tokenleri için arz ve talebi simüle ederek token tasarımına yardımcı olan veri bilimcisi ekibimizden de destek alıyoruz.

5, Muhtemelen hepsinden önemlisi, bize çok fazla sevgi veren, geri bildirim ve önerilerin yanı sıra milyonlarca sadık hayranımız var. Monster Galaxy, oyunlarımız büyümelerine eşlik ettiği için birçok hayranımız tarafından çocukluk anıları olarak adlandırılıyor. Bu yeni oyun sürümüyle onları gururlandırmak için çok çaba sarf edeceğiz.

Monster Galaxy is uniquely positioned. The game has several advantages comparing to other P2E games:

1, We have a world class art team known for creating unique cute monsters

2, As with other successful RPG game franchises, Monster Galaxy game series has a strong story plot and we have created comic books for all our games. We also have epic music composed by Jeremy Soule, who is a famous film music composer.

3, The game has very strong gameplay including PvE, PvP (1:1 and 5:5), and guild system. Each MOGA has different element, rarity, class, attributes, and skills which greatly enrich the gaming experiences.

4, We also have support from our data scientist team who helped with tokenomics design, by simulating the supply and demand for the GGM tokens in and outside the game.

5, Probably most important of all, we have millions of loyal fans who give us a lot of love, as well as feedback and suggestions. Monster Galaxy is called the childhood memories by a lot of our fans, as our games have accompanied them growing up. We would thrive to make them proud with this new game release.

Kripto Piggy: Tasarım ve geçmişi hatırlatma konusunda öne çıkacağınızı düşünüyorum. 🤩

I think you will stand out in terms of design and reminding the past. 🤩

James Cao: teşekkürler! öyle olmasını umuyorum!

thanks! I truly believe so!

Kripto Piggy: S3- Monster Galaxy oyununda NFT lerin oyunda kullanılabildiğini görmekteyiz. NFT lerin oyunda nasıl aktif olabildiği ve ne türden özelliklere sahip olduğunu anlatabilir misiniz?

Q3- In the Monster Galaxy game, we see that NFTs can be used in the game. Can you explain how NFTs can be used in the game and what kind of features they have?

James Cao: Moga adı verilen her canavar bir NFT’dir.

Moga’nın elementi (su, ateş, hava, ışık, karanlık ve anima dahil olmak üzere toplam altı element vardır), nadirlik (burada yedi nadirlik seviyesi vardır: beginner, common, uncommon, rare, super rare, epic, legendary), sınıf (dört sınıf vardır: savaşçı, sihirbaz, tank ve şifacı), nitelik (Her MOGA’nın 4 benzersiz özelliği vardır: Saldırı, HP, Savunma ve Hız). Oyunda binlerce farklı görünümlü canavar var.

NFT olarak silahlarımız da olacak. Kullanıcılar bu silahları ya savaşları kazanarak ya da pazarda trade yaparak elde edebilirler. Bir oyuncu aynı elementin tam setini başarıyla toplarsa, eşleşen MOGA niteliklerde bonus puanlar kazanacaktır.

Tüm NFT’ler ERC721 uyumludur ve oyun pazarında ve çeşitli ortak NFT pazarlarında takas edilebilir.

Each monster called moga is an NFT.

Moga has element (there are total six elements including water, fire, air, light, dark, and anima), rarity (here are seven levels of rarity: beginner, common, uncommon, rare, super rare, epic, legendary), class (there are four classes: warrior, wizard, tank and healer), attribute (Each MOGA has 4 unique attributes: Attack, HP, Defense, and Speed). There are thousands different looking cute monsters in the game.

We will also have weapons as NFTs. Users can acquire these weapons either by winning battles or by making trades in the marketplace. If a player successfully collects a full set of the same element, the matching MOGA will gain bonus points in attributes.

All NFTs are ERC721 compatible, and tradable in in game marketplace and several partner NFT marketplaces.

Kripto Piggy: Tüm seti toplamak oyuncu için çok avantajlı görünüyor. teşekkürler. Bir sonraki soruya geçeceğim.

Collecting the whole set seems very advantageous for the player. thanks. I’ll move on to the next question.

Kripto Piggy: S4- Monster Galaxy oyununu oynamak için ne kadarlık bir yatırım yapmak gereklidir? Kullanıcıların oyuna başlamak için minimum gereksinimleri nelerdir? Ayrıca oyunu hangi platformlarda oynayabileceğiz?

Q4- How much investment is required to play the Monster Galaxy game? What are the minimum requirements for users to start the game? Also, on which platforms will we be able to play the game?

James Cao: Monster Galaxy oynamak ücretsizdir.

Her kullanıcı başlangıçta 3 ücretsiz moga alacak. Daha fazla moga yakalamaya ve kazanmaya çalışırken mogalarla ilgilenmeniz gerekiyor. Oyunda yaptığınız her şey, görevleri tamamlamak, savaşları kazanmak ve moga satmak dahil olmak üzere oyun tokeni olan $GGM’yi size kazandıracak.

Ayrıca $GGM tokenleri için stake teşviklerimiz de var.

Oyun ilk etapta BSC’de olacak. Avalanche gibi diğer platformları daha sonra keşfedeceğiz.

Monster Galaxy is free to play.

Every user will get 3 free mogas to start with. You need to take care of the mogas while try to capture and win more mogas. Everything you do in the game will earn you GGM, the game token, including completing quests, winning battles, and selling mogas.

We also have staking incentives for staking GGM tokens.

The game will be on BSC initially. We will explore other platforms such as Avalanche later.

Kripto Piggy: detaylı yanıtınız için teşekkür ederiz

thank you for your detailed answer

Kripto Piggy: S5- Oyunseverlerin en çok merak ettiği konu, Monster Galaxy oyununda elde edebilecekleri kazançların neler olduğudur. Oyun içinde kaç farklı şekilde kazanç elde etme imkanı vardır? Oyun dışında kullanıcıların gelir elde etmeleri mümkün müdür? Bunlardan bahsedebilir misiniz?

Q5- The thing that gamers are most curious about is what are the earnings they can get in Monster Galaxy game? How many different ways of earning are there in the game? Is it possible for users to generate income outside of the game? Can you talk about them?

James Cao: Oyunda yaptığınız her şey, görevleri tamamlamak, savaşları kazanmak ve moga satmak dahil olmak üzere oyun tokeni olan $GGM’yi size kazandıracak. Ayrıca $GGM tokenleri için stake teşviklerimiz de var.

Talep tarafında ise, zengin oynanışa ve moga, moga slotları, yıldız tohumları (moga’yı yakalamak için), enerji ve silah satın alma dahil düzinelerce token kullanımımız var.

Ayrıca, oyun serimizden ana karakterlerimizin yeni macera hikayesini yazmaya katılmaları için kullanıcılarımız için etkileşimli etkinliklerimiz var.

Öte yandan NFT’ler, mogalar ve silahlar da değerlidir. Daha nadir moga daha değerlidir. Mümkün olduğunca çok nadir moga kazanmaya çalışabilirsiniz.

Diğer ortak marketplace’ler ile birlikte kendi marketplace’imize sahip olacağız. GGM ve NFT’leri alıp satarak da kazanç elde edebilirsiniz.

Everything you do in the game will earn you $GGM, the game token, including completing quests, winning battles, and selling mogas. We also have staking incentives for staking $GGM tokens.

on the demand side, we have rich gameplay and dozens of token usages, including buying moga, moga slots, starseeds (to capture moga), energy and weapon.

We also have interactive events for users to participate in writing the new adventure story of our main characters from our game franchise.

On the other hand, NFTs, mogas and weapons, are also valuable. The more rare moga worth more. Try to win as many rare mogas as possible.

We will have our own marketplace, together with other partner marketplaces. You can play marketplace too by buying and selling GGM and NFTs.

Kripto Piggy: Açıklamaların için teşekkürler James! Şimdi son soruma geçiyorum. Son soruma cevap verdikten sonra 5 dakika sohbeti açacağız ve topluluğun sorularını sormasına olanak tanıyacağız. Türkçe gelen sorular ekibimiz tarafından çevrilecek ve 5 dakika sonra sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplama şansınız olacak. İngilizce bilen üyelerimizin sorularını İngilizce sormasını önemle rica ediyoruz.

Thanks for your explanations, James! Now I will ask my last question. After you answer my last question, we will open the chat for 5 minutes and let the community ask their questions. Turkish questions will be translated by our team and after 5 minutes you will have a chance to pick and answer 5 of the questions asked. We strongly encourage our English-speaking members to ask their questions in English.

Kripto Piggy: S6- Monster Galaxy yerel tokeni olan $GGM’nin kullanımı, ekosistem içindeki rolü ve önemi hakkında bilgi verebilir misiniz? Ayrıca tokenomics değerlerini de sizden duymak isteriz.

Q6- Can you give some information about the usage, role and importance of the Monster Galaxy native token $GGM in the ecosystem? We would also like to hear about tokenomics.

James Cao: GGM, oyun genelindeki tokendir. GGM, yardımcı program ve yönetişim tokenidir.

Toplam GGM token arzı: 1 milyar
%30 P2E’ye
%19 Teşviklere
%17 Ekip ve Danışmanlara
%20 Ekosisteme
%12 Private Satışa
%2 Public Satışa ayrılmıştır.

Başarılı bir private satış yaptığımızı ve büyük yatırımcılar tarafından desteklendiğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyorum.

15 Ocak ve 16 Ocak’ta Enjinstarter ve Trustpad ile IDO’muz olacak. 18 Ocak’ta ise Bybit ile IEO’muz olacak. Daha fazla detay için lütfen Twitter’ımızı takip edin.

GGM is the token across the game. GGM is utility token and governance token.

Total GGM token supply: 1B
30% to P2E
19% to staking incentives
17% to team and advisors
20% ecosystem
12% private sale
2% public sale

I’m glad to announce that we had a successful private sale, and backed by great investors.

We will have IDO with Enjinstarter and Trustpad on Jan 15 and Jan 16. We will have IEO with Bybit on Jan 18. Please follow our Twitter for more details.

Kripto Piggy: Tüm cevaplarınız için teşekkür ederim. 🙏Son sorumuz buydu. Hazırsanız, topluluk sorularına geçeceğiz.

Thank you for all your answers. 🙏That was our final question. If you are ready, will move on to the community questions.

Sintiha Sinti: Aralık’ta Genesis Moga BlindBox Satışını kaçırdım, Şimdi Satın Alabilir miyim?

I Miss Genesis Moga Blind Box Sale in December, Can I Buy It Now. Can You Tell Me is There is Any Chance?

James Cao: Aralık ayında çok başarılı bir blindbox satışı gerçekleştirdik, 600 NFT’nin tamamı bir dakikada gitti ve kullanıcılardan bir tane bile alamadıkları konusunda çok şikayet aldık
Fairdrop’u geliştirmek için bir ortak Automata ile çalışıyoruz, çok yakında Fairdrop blindbox satışını Ocak ayında duyuracağız. Duyuru için lütfen Twitter sayfamızı takip edin.

we had a very successful blindbox sale in Dec, all 600 NFTs gone in a minute, and we got a lot of complains from users they did not get one.

we are working with a partner Automata to develop fairdrop, we will announce very soon to have fairdrop blindbox sale in Jan. Please follow our Twitter for announcement.

Zarz Zyan: Son zamanlarda kriptopara alanındaki çoğu proje ciddi güvenlik sorunları ile karakterizedir. Burada güvenliğin bir sorun olmamasını sağlamak için hangi adımlar atıldı?

Lately most projects on the Crytocurrency space are characterized by serious security issues. What steps have taken to ensure that security is not an issue here?

James Cao: Güvenliği ciddiye alıyoruz. Monster Galaxy’nin akıllı sözleşmeleri, hem GGM tokeni hem de NFT’ler, en büyük denetim firmalarından biri tarafından denetlenir.
Ayrıca, sözleşmeleri güvenli hale getirmemize yardımcı olan Animoca gibi güçlü geliştirme ekibimiz ve danışmanlarımız var.

We take security seriously. Monster Galaxy’s smart contracts, both GGM token and NFTs, are audited by one of the largest audit firms. we also have strong development team and advisors such as Animoca who help us make contracts secure.

Foisal: Game Beta Tester’a Katılmakla İlgileniyorum. Beta Tester’a Nasıl Katılabilirim?

Im Interested To Join Game Beta Tester…. How Can I Will Participate in Beta Tester?

James Cao: İlginiz için teşekkürler! Oyunu birlikte geliştirmek için topluluk ve kullanıcılarla yakın bir şekilde çalışıyoruz. Beta şubatta hazır olacağından, şubatta beta testçileri arayacağız.
Şubat ayında ilan ve başvuru formumuz olacak. Duyuru için lütfen daha sonra Twitter’ı takip edin.

Thanks for the interest! We work closely with community and users to develop the game together. We will look for beta testers in Feb as the beta will be ready in Feb. we will announce and have application form in Feb. Please follow Twitter for the announcement later.

Sinan Sekmen: Çoğu Blockchain oyunu ilk birkaç oyuncuya çok para vermeye başlar ve kısa bir süre için oyun karlıdır, ancak sürdürülebilir değildir ve bu nedenle değeri yakında düşecek veya proje yok edilecek. MonsterGalaxy nasıl tasarlandı ve UZUN VADEDE karlılığı nasıl garanti edebilirsiniz?

Most Blockchain games start giving out lots of coins to the first few players and for a short time the game is profitable, but it is not sustainable and hence its value will soon drop or the project will be destroyed… How is MonsterGalaxy designed and how can you guarantee profitability in the LONG TERM?

James Cao: Harika soru! Oyunu kullanıcılar için adil ve sürdürülebilir kılmak için en önemli şeyin token arzını ve talebini dengelemek olduğunu anlıyoruz.
Aşağıdakileri yapacağız:
1, Token arzı 5 yıl boyunca yönetilir ve dağıtılır. Başlangıçta çok fazla arzı engeller.

2, Talep tarafında, moga, moga slotları, yıldız tohumları (moga’yı yakalamak için), enerji ve silah satın alma dahil olmak üzere zengin oyun ve düzinelerce token kullanımımız var. Ayrıca, oyun serimizden ana karakterlerimizin yeni macera hikayesini yazmaya katılmaları için kullanıcılarımız için etkileşimli etkinliklerimiz var.

3, Staking: Ayrıca, getiriler ve oyun ayrıcalıkları gibi stake etme teşvikleri sunarak, kullanıcıları GGM tokenini stake etmeye teşvik edeceğiz. Toplam tokenlerin %19’u stake teşviklerine ayrılmıştır.

4, Burn, ayrıca elde edilen karlarla piyasadan geri satın alma yoluyla GGM tokenleri yakmayı da keşfedeceğiz.

Başarılı oyunlar yapmak ve gelişmeye devam etmek için kanıtlanmış bir geçmişe sahibiz. GaiaOnline, 18 yılı aşkın bir süredir karlı bir sanal dünya ve oyun stüdyosu olmuştur. Taraftarlarımızı gururlandırmaya devam edeceğiz.

Great question! We understand that in order to keep the game fair to users and sustainable, the most important thing is to balance the token supply and demand.

We will do the following:

1, Token supply is managed and distributed over 5 years. It prevents too much supply at the beginning.

2, On the demand side, we have rich gameplay and dozens of token usages, including buying moga, moga slots, starseeds (to capture moga), energy and weapon. We also have interactive events for users to participate in writing the new adventure story of our main characters from our game franchise.

3, Staking: we will also encourage users to stake GGM token, by offering staking incentives such as yields and game privileges. 19% of total tokens are dedicated to staking incentives.

4, Burn, we will also explore burning $GGM tokens via buyback from the market with profits made.

We have a proven track record to make successful games and keep evolving. GaiaOnline has been a profitable virtual world and gaming studio for over 18 years. We will continue to make our fans proud.

Joe Max: CanavarGalaxy’niz önceki oyunlardan ve mangadan karakter satırlarını yeniden kullanmayı mı planlıyor? Oyunda daha fazla oyun MODU olacak mı? Örneğin (LAND-MODE) nereden arazi satın alabilirim ve MOGAS’ım orada çalışır? MOGAS’ımı kişiselleştirmenin bir yolu var mı?

Is your MonsterGalaxy planning to reuse character lines from previous games and manga? Will there be more game MODES in the game? For example (LAND-MODE) where can I buy land and my MOGAS work there? Is there a way to customize my MOGAS?

James Cao: Evet, mogaların yaklaşık %50’si önceki oyunlardan, geri kalanı ise yepyeni tasarımlar.

Hazırlayıp Twitter’da yayınladığımız yeni çizgi romanımızın ana karakterleri önceki çizgi romanlardan.
Macera dolu Monster Galaxy evreninde yeni bir yolculuğa çıkıyorlar.

Yeni oyun, Quest modu (PvE), savaş modu (PvP) ve örnek modu (nadir moga yakalama) dahil olmak üzere yükseltilmiş oyun sistemlerine sahip olacak.

Ayrıca oyundan çıktıktan sonra arazi sisteminin ikinci aşamada açılmasını tartışıyor ve planlıyoruz.

Moga özelleştirilemez. Ancak fanların tasarımlarını göndermeleri için periyodik olarak MOGA Tasarım yarışmaları düzenliyoruz. En iyilerini oyunumuza dahil edeceğiz. Nitekim geçen hafta ilk MOGA tasarım yarışmamızı gerçekleştirdik.

Tüm etkinlikleri Twitter @monstergalaxy21 adresimizde bulabilirsiniz.

Yes about 50% of mogas are from previous games, the rest are brand new designs.

For the new comic book we are making and releasing on Twitter, the main characters are from the previous comic books. They are embarking on a new journey in the adventurous Monster Galaxy universe.

The new game will have upgraded game systems, including feature Quest mode (PvE), battle mode (PvP), and instance mode (rare moga capture).

We are also discussing and planning for opening the land system in phase two after the game releases.

Moga is not customizable. But we are periodically organising MOGA Design competitions for fans to submit their designs. We will incorporate the best ones in our game. As a matter of fact, we just had our first MOGA design competition last week.

You can fins all the activities in our Twitter @monstergalaxy21.

James Cao: sorularınız için çok teşekkür ederim! beni ağırladığınız için teşekkür ederim!

Thanks for all the questions! Thanks for having me!

Kripto Piggy: Katılan herkese ve @jamessanjose’a teşekkür ederiz.🥰🤗😍 Sizi burada ağırlamak bizim için bir zevkti. Sizinle tekrar konuşmayı çok isteriz. Umarım kariyerinizde çok başarılı olursunuz.

Thank you everyone who participated and thank you @jamessanjose as well.🥰🤗😍 It was a please to host you here. We’d love to talk to you again. I hope you will be very successful in your career.

MonsterGalaxyP2E hakkında en yeni bilgi ve gelişmeler için:

Website: https://playmonstergalaxy.com/
Twitter: https://twitter.com/MonsterGalaxy21
Telegram Global: https://t.me/monstergalaxyp2e
Discord: https://discord.gg/2CQtFCQVjp
Facebook: https://www.facebook.com/playmonstergalaxy/

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

OpenSea’ye Yeni Yatırım

PayPal

PayPal, Stablecoin Çıkarmak için Çalışmalara Başladı