içinde , ,

MOBOX (MBOX), Alien Worlds (TLM) ve Zcash (ZEC) Teknik Analizi | 1 Aralık 2021

Kriptopara

1 Aralık 2021 tarihine ait MOBOX (MBOX), Alien Worlds (TLM) ve Zcash (ZEC) Teknik Analizini sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: sadececripto

Bitcoin’de dünkü düşen trend kırılımına rağmen FED ve Rusya’dan gelen açıklamalar sonucunda yön tekrar belirsiz hale gelmeye başladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den gelen kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olduğu açıklaması ve FED’in artık yüksek enflasyonu kabul etmesi, bunu geçici olarak değil devamlı olarak ifade etmesi gibi düşüncelere paralel olarak varlık alımı sona erme tarihini daha erkene çekme ve faiz artırımı mesajları piyasayı olumsuz etkilemiş görünüyor. Bitcoin’de hala ana yükseliş trendinin %10 üzerinde seyir de etse kısa vadeli yön tahmini için açıklamalar biraz güçlük yaratmakta.

MOBOX (MBOX)

Bu belirsizliklere rağmen oyun ve finansı bir araya getiren MBOX, Binance ile işbirliği açıklamasının ardından son 24 saatte %53’lük bir artış gösterdi. Özellikle son ATH seviyesi olan $10,87’nin aşılmasıyla birlikte parabolik bir artış gösteren MBOX $15,72 ile yeni bir ATH belirledi.

MOBOX (MBOX)
MOBOX (MBOX) Teknik Analizi | 1 Aralık 2021

Bu seviyeden sonra düzeltme hareketine başlayan MBOX son ATH seviyesine yakın bir seviye olan $11,14’ten tepki almış görünüyor. $10,83 üzerinde kaldığı sürece son tekrar $15 hareketini yapacağını düşündüğüm MBOX bu seviyenin altına düşerse Fib618 seviyesi olan $8,6’a kadar geri çekilme gösterebilir. Binance işbirliği ve metaverse akımına dahil olması sebebiyle önümüzdeki günlerde tekrar bir artış hareketi görme ihtimalimiz oldukça yüksek.

Alien Worlds (TLM)

Oldukça bullish bir görüntüye sahip olan TLM’de 4 Aralık günü Land Pack Launch duyurulacak. Özellikle metaverse akımının devam ettiği şu günlerde TLM tarafından duyurulacak yeni özellikler kullanıcılarında heyecan yaratmış görünüyor.

Alien Worlds (TLM)
Alien Worlds (TLM) Teknik Analizi | 1 Aralık 2021

Bu heyecan grafiğe ve hacmine de çok olumlu yansımış durumda. 20 Temmuz’da başlattığı kanal hareketinde tekrar kanal üst bandındaki dirence gelen TLM $0,47 üzerinde günlük mum kapatması halinde $0,69’a kadar hızlı bir yükseliş gerçekleştirecektir. $0,47 aşıldıktan sonra öncelikle $0,57 seviyesini test edecek olan TLM bu seviyenin de aşılmasıyla $0,69 hareketine devam edecektir. $0,41 seviyesi mevcut trendindeki önemli destek noktası olarak öne çıkmakta.

Zcash (ZEC)

14 Kasımda gerçekleştirdiği 5.1.0 Güncellemesinin ardından geçtiğimiz hafta eski ATH seviyelerinden olan $305 seviyesini görmesinin ardından yaptığı düzeltme ile $215 seviyesine gelen ZEC için yükseliş dalgası tekrar başlatmış görünüyor.

Zcash (ZEC)
Zcash (ZEC) Teknik Analizi | 1 Aralık 2021

13 Ekimde başlattığı yükselen kanal hareketinin taban seviyesine gelip tepki aldıktan sonra şu saatlerde orta bantta bulunan $240 direncini test eden ZEC bu seviyenin aşılmasının ardından kanal üst bantta bulunan $270 yolculuğunu başlatacaktır. $270 üzeri günlük kapanışlarda ise ilk hedef tekrar son direnci olan $305 seviyesi olacaktır. $215 en önemli desteği olarak öne çıkmakta.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ali Taylan Cengiz tarafından yazıldı.

Kriptopara

Borderless Capital, 500 Milyon Dolarlık Algo Fund II’nin Lansmanını Duyurdu

blockchain oyunu

Aralık Ayının İlk Haftasında Piyasaya Çıkacak Olan NFT Gaming Projeleri