in ,

Mina Protocol (MINA) Kendi Boğasını Yaşabilir mi?

Haziran 2017’de piyasaya sunulan Mina Protocol, ağ üzerinde kaç işlem yapıldığından bağımsız olarak sadece 22 kb’lık sabit boyutunu koruyan “hafif” bir blok zinciri olmayı hedefleyen bir blok zinciri protokolüdür.

Bitcoin ve Ethereum gibi diğer tüm blok zincirleri üzerinde yapılan işlemler zincirin boyutu artıracaktır. Ancak MINA, blok zincirinde ne kadar veri depolanırsa depolansın blok zincirinin boyutunu artırmaz ve ağın doğrulanmasını ve senkronizasyonunu kolay ve hızlı hale getirir.

Mina Protocol (MINA) Hakkındaki Gelişmeler

13 Eylül tarihinde ZKConnect etkinliklerini Londrada sürdüren Mina Protocol, resmi Twitter hesabında “ZK NFT’lerin geleceği mi?” başlıklı bir video paylaştı. Paylaşılan bu videoda kısaca NFT’lerden bahsedilirken Zero Knowledge kanıtlarının NFT’lere nasıl uygulanabileceğinden söz edilirken, Mina Protocol’ün NFT’leri bünyesine entegre etmek isteğinin sinyallerini veriyor.

Buna ek olarak, ağustos ayının sonunda “Web3’te ne eksik?” adlı bir video paylaşan Mina Protocol, ZK teknolojisinin Web3’ü nasıl geliştirebileceğinden bahsetti.

Mina Protocol (MINA) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

Güçlü temellere sahip ve gelişmiş blok zincirlerinden biri olması nedeniyle Mina Protocol ayı piyasasının tersine dönmesiyle kendi boğa koşusunu başlatabilir. Coinmarketcap verilerine göre piyasa değeri yaklaşık $565,169,650 olan Mina Protocol 72. sırada yer alıyor. Diğer kripto para birimlerine göre piyasa değeri hala düşük olan Mina Protocol’ün gidecek uzun bir yolu bulunuyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Atlas Navi (NAVI) Nedir? Nasıl Alınır?

Metapotamians

2022’de Dikkat Çeken 4 Metaverse Coin’i