içinde ,

Milyarder Mike Novogratz: Altcoin’ler %70 Daha Düşüş Riski Altında!

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto trader’larına altcoin’lerin hala büyük devalüasyonlar görebileceğini söyleyerek bir uyarı veriyor. 

Novogratz, Twitter’da 463.600 takipçiye sahip ünlü bir analist ve aynı zamanda Galaxy Digital CEO’sudur.

Ünlü analist, altocin’ler için; şu anda ATH’larından çok aşağıda fiyatlanmış olsalar bile, şimdiki değerlerinin yarısından fazlasını kaybetme riski altında olduklarını söylüyor.

“Altcoin’ler %80’in üzerinde düştü. 2017’de bu oran %95’in üzerindeydi.

Şimdi bu düşüş yine devam edebilir.

Demek istediğim dip seviyeleri seçmek tehlikelidir ve bunu yapacaksanız da yavaş yavaş ölçeklendirerek yapın.”

Ünlü analist ayrıca tüm piyasalar için iyi bir görünümün olmadığını dile getiriyor.

“Son 30 yılda diplere ulaşılmasına yol açan tüm düşüş örneklerinin FED sıkılaştırma ortamında gerçekleşmiştir. Hala sıkılaştırmanın başlarındayız. Bu risk modellerine olan güven ve hatta ‘sezgi’nin daha düşük olması gerektiğini anlamına gelir.”

Novogratz, makro olarak piyasaların düşüş eğiliminde göründüğünü söylese de, kripto piyasalarının sonunda toparlanacağı konusunda iyimserliğini koruyor.

Novogratz’a göre, Terra blokzincirinin yerel token’ı LUNA ve algoritmik stablecoin’i UST’nin çöküşü, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve genel olarak kripto pazarlarına olan güveni azalttı. Ancak ünlü analist, blokzinciri ve kripto para teknolojisinin kalıcı olacağını söylüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Bitcoin, Ayı,

Kripto Analisti Rager, Bitcoin (BTC) Dip Fiyat Öngörüsünü Söyledi!

Fantom, Cronje’nin Dönüş Spekülasyonları Nedeniyle Yükselişe Geçti