içinde ,

Mike Novogratz’ın Yaptığı Bitcoin Fiyat Tahmini

Kriptopara

Mike Novogratz’a göre Bitcoin bu günlerde Boğa sezonunun içinde ve bu da fiyatta ani dalgalanmalara sebebiyet veriyor. Novogratz bu dalgalanmaların piyasanın kendi değerini bulması konusunda önemli bir adım olduğunu düşünenlerden.

CNBC’de yayınlanan yeni röportajda, Mike Novogratz Bitcoin’in şu sıralarda neden Ethereum kadar popüler bir takas aracı olmadığını anlattı.

Eğer Ethereum’un fiyatına bakacak olursanız, hala boğa sezonunda olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. İnsanlar Ethereum’u teknolojik potansiyeli ve atılımlarından dolayı tutmaya devam ediyor. Bitcoin ise itibarına rağmen değer kaybediyor.

Novogratz’ın bu açıklamasına göre, Ethereum’un teknolojik potansiyeli yatırımcılar için daha itibarlı olan Bitcoin’den daha cazip.

Bitcoin’in süren düşüşüne rağmen Mike Novogratz, Bitcoin’in geleceği hakkında da gayet umutlu olduğu söyledi. Bunun en önemli sebeplerinden biri olarak da Bitcoin’in arkasından esen üç ana unsurun, değerini 40.000$ bandının üzerinde konumlamasına yardımcı olacağını öne sürdü.

Orta Doğu’dan ABD’nin her yerinde emeklilik fonları dahil kripto ekonomisine katılmak için sıraya giren yeni oyuncular var ve bu yüzden piyasanın altında bir teklif var. Bu kurumsal bir teklifti ve işlerini yaptılar. Katılmak için bekliyorlar.

Devamında ise şunları söyledi:

Bence insanlar artık kripto paranın bir varlık sınıfına dahil olduğunu ve tabii ki Bitcoin’in de bir kripto portföyünün parçası olduğunu anladılar. FED daha saldırgan bir tutum gösterse bile, Powell ve Yellen’in bunu doğru bir şekilde sürdürebilmesi oldukça zor.

Bu makalenin yayınlandığı zamanlarda Bitcoin düşüş trendini sürdürüyor ve yaklaşık olarak 48.848$ bandından alıcı buluyordu.

Bitcoin Yükselen Enflasyona Karşı En Önemli Silahlardan Biri

  • Amerika hükümeti tarafından enflasyon geçen ay %6.8 olarak açıklandı.

Enflasyondaki bu sıçramanın, güçlü tüketici talebi, ulaşım ve nakliye sektöründe yaşanan darboğaz ve hali hazırda süren çalışan sıkıntısı nedeniyle istenilen düzeye çıkartılamayan arz arasındaki farkı yansıttığı belirtmeliyiz.

Enflasyonun belki de en büyük sebeplerinden olan şirketlerin bazılarının hali hazırda geri çekildiği de ön plana çıkan bilgiler arasında.

Benzin fiyatlarındaki düşüşün yanında doğalgaz fiyatları da bir hayli düştü. Bu da kış mevsimindeki ısınma problemi ile ilgili endişeleri azalttı.

Birçok uzmanın belirttiği gibi, Bitcoin yükselen enflasyona karşı en iyi çözümdür.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ömer Burak Göktaş tarafından yazıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesinde 4. sınıf Mekatronik Mühendisliği öğrencisi. 2020'de kripto para piyasalarıyla tanışmasından beri araştırıp inceleyen, özellikle blockchain teknolojisini ve geleceğimize yaratacağı etkiyi anlamaya yoğunlaşmış biri.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve Floki Inu (FLOKI) Teknik Analizi | 14 Aralık 2021

Blockchain Teknolojisinin Getirdiği Kolaylıklar