içinde , ,

MicroStrategy, İkinci Bitcoin Konferansını Duyurdu

MicroStrategy, önceden büyük şirketleri BTC’yi bilançolarına dahil etmenin faydaları konusunda eğitmek için bir Bitcoin konferansı düzenlemişti. MicroStrategy, şimdi de bu konferansın ikincisini düzenleyeceği iki günlük bir sanal etkinlik duyurdu.

Şirketin CEO’su Michael Saylor, resmi Twitter hesabından paylaştığı bir tweet’le etkinliğin; Bitcoin’i ürünlerine, hizmetlerine veya bilançolarına entegre etmekle ilgilenen şirketleri hedeflediğini söyledi.

Saylor’un kendisi, Block CEO’su Jack Dorsey, MicroStrategy Finans Direktörü Phong Le ve daha birçok farklı isim, etkinlikte yer alan konuşmacılar arasında olacak.

”Bitcoin for Corporations” adı verilen etkinlik, 1 Şubat’ta başlayacak ve açılış konuşmacıları Saylor ve Dorsey olacak. Etkinliğin ikinci günü (2 Şubat), büyük ABD kripto borsası Coinbase, dev varlık yöneticisi Fidelity, NYDIG, BitPay, Paxos ve diğerlerini içeren panellerle birlikte gerçekleşecek. Firma, geçen yıl da benzer bir etkinliğe ev sahipliği yaparak çeşitli şirketlerden yöneticilerin büyük ilgisini çekmeyi başarmıştı.

MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Edecek

MicroStrategy Finans Direktörü Phong Le, Wall Street Journal ile yaptığı bir röportajda, şirketin geçen yıldan daha fazla Bitcoin alıp almayacağının belirsiz olduğunu; bununla birlikte şirketin kesin olarak Bitcoin satın almaya devam edeceğini söyledi. Şirketin, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu belgelere göre; 29 Aralık 2021 itibariyle şirket, yaklaşık olarak 124.391 Bitcoin’e sahip.

Bitcoin

Ayrıca; SEC, MicroStrategy’den şirketin Bitcoin varlıklarını açıklama şeklini gelecekteki dosyalamalarda değiştirmesini istiyor. Menkul kıymetler düzenleyicisi, belgelerde şirketin hazırladığı dosyalarda şirketten Bitcoin bozulmalarını dengeleyen muhasebe uygulamalarını kullanmak yerine;  Bitcoin’in volatilitesini daha iyi yansıtılmasını istedi.

SEC ve MicroStrategy

SEC, geçtiğimiz günlerde MicroStrategy’nin resmi muhasebe uygulamalarını kullanmadığına ve BTC fiyat dalgalanmalarının etkilerini belirtmeyen gayrı resmi muhasebe uygulamaları kullandığına karar vermişti. Ayrıca; SEC, bir raporda MicroStrategy’nin GAAP dışı (Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkeleri) muhasebe ilkelerini kullandığını söyleyerek şirketin Bitcoin muhasebesini reddetmişti.

Microstrategy ise yaptığı savunmada SEC’e, yatırımcılarına eksiksiz bir performans sağlamak için GAAP dışı muhasebe ilkelerini kullandığını söylemişti.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) ve Genel Piyasa Koşullarına Detaylı Bakış

KuCoin

Convex Finance (CVX) KuCoin’de Listeleniyor: Convex Finance (CVX) Nedir?