in ,

MicroStrategy CEO’suna Milyarlarca Bitcoin Satın Aldıran Kitap

Bazen bir kitap okuduğunuzda dünyaya bakış açısınız değişir. Evet, artık kripto para piyasaları ile ilgili kitaplar da çoktan çıkmaya başladı. MicroStrategy Ceo’su Michael Saylor’un milyarlarca Bitcoin almasını sağlayan kitabın ismi “The Standart Bitcoin”.

Saifedean Amous isimli yazarın kaleminden çıkan “The Standard Bitcoin” kitabı da yatırım tercihlerinizi değiştirecek bir kitap olabilir. “Bitcoin Standardı: Merkez Bankacılığına Adem-i Merkeziyetçi Alternatif” ismiyle Türkçeye çevrilen bu kitabı haberimizi okuduktan sonra belki siz de okumak isteyeceksinizdir.

Bitcoin

Michael Saylor kitap hakkındaki yorumlarını şöyle açıkladı:
“Bu kitap beni değiştirdi. Bir dahi tarafından yazılmış bir eser. BTC ile alakalı teknik, ekonomik, motivasyonel bütün içerikleri bir araya getiren bir kitap. Şu ana kadar gördüklerim arasında en iyisi. İşin en iyi tarafı bu kitabı okuduktan sonra 425milyon dolarlık BTC satin almaya karar verdim. MicroStrategy için yeni bir finans planı yapmamı sağlayan bu kitap, bilançomuzu Bitcoin standartlarına uygun hale getirdi.”

Nasdaq’ta listelenen MicroStrategy şirketi son zamanlarda yaptığı yenilikçi duruşu ile ilgi topladı. Evet o duruş, milyonlarca dolarlık Bitcoin satın almak!

Michael Saylor açıklamalarına şu sözleri ekledi.

”MicroStrategy artık Bitcoin’in nakitten daha önemli bir yatırım varlığı olduğunu kabul etti. Bu nedenle artık BTC yatırım stratejimizde 1. Sırayı aldı.”

Elon Musk’a İlham Verdi

Aslında Elon Musk’a 1,5 milyar dolarlık BTC alması konusunda ilham veren isim de Michael Saylor idi. Son olarak ise Michael Saylor 900milyon dolarlık BTC daha almayı planladığını açıklamıştı. Dün ise şirketin 1 milyar dolarlık daha Bitcoin aldığını duyurdu.

2019 ocak ayında kitabın yazarı Saifedan Ammous ile yapılan röportajda kendisi şu sözleri söyledi;
“Küçük kızım, arkadaşlarım ve ailem bana sürekli Bitcoin hakkında soru soruyor. Eşim hamileyken, hayatta öğrendiğim birçok şey adına bu kitabı yazmaya başladım. Böylece daha ben kızıma anlatamadan dünya hakkında ne düşündüğümü öğrenmek isterse bu kitap ona rehber olacaktı. Zaten bu kitabı yazarken arkadaşlarımdan, ailemden ve öğrencilerimden sürekli BTC hakkında gelen sorularla meşguldüm. Bütün bu soruları tek tek cevaplamaktansa kitap yazmanın daha iyi bir çözüm olacağını düşündüm. Dolayısıyla Bitcoin hakkında bir şeyler öğrenmek için herkese referans olması açısından ve olur da bir gün kızım benim neden Bitcoin’e takıntılı olduğumu merak ederse diye bu kitabı bir baş ucu kitabı olsun diye yazdım.”

Bu kitap Bitcoin hakkında merak ettikleriniz için bir başucu kitabı olabilir.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Ethereum ETH

DeFi Yatırımcıları Ethereum’daki Fahiş İşlem Ücretleri Nedeniyle Zor Durumda

Ethereum Tabanlı Merkeziyetsiz Borsalar (DEX’ler) Rekor Kırıyor