içinde , ,

Michael Saylor: Bitcoin Altından Daha Avantajlı

Bitcoin, Altın

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in en önemli destekçilerinden olduğunu söyleyebiliriz. MicroStrategy, kasasında 125.000 adetten fazla Bitcoin bulunduruyor, bu alanda en fazla Bitcoin’e sahip olan kurumlar arasında. Saylor, şimdilerde ise Bitcoin’in altından üstün olduğunu savunuyor.

6 Nisan’da gerçekleştirilen bir konferans sırasında Saylor, bilançolarında Bitcoin tutan şirketlerin kayda değer kazanımlar elde ettiğini söyledi. Altın yerine Bitcoin (BTC) seçtiğine pişman olmadığını da belirtti. MicroStrategy’nin altın yerine Bitcoin’i seçmesi durumunda şirketin finansal durumunda önemli bir fark yaratacağını savundu.

Bitcoin, Altın

“Bitcoin almak yerine altın almayı seçseydim, muhtemelen 250 milyon dolarlık altınımız olurdu. Ama bu şekilde hissedarlarımız 4 veya 5 milyar dolar zarar ederdi.”

Saylor, kripto para birimlerinin ABD doları için bir tehdit olmadığını da vurguladı. Kripto para birimlerinin benimsenmesinin olumlu olduğunu savundu. CEO, Bitcoin’in daha çok bir mülk olduğunu, ABD dolarının ise herhangi bir ülkede tercih edilebilecek en iyi para birimi olduğunu belirtti.

Saylor’ın Bitcoin’e Olan Desteği

Michael Saylor, Bitcoin’in oldukça önemli bir destekçisi. CEO, Bitcoin’in sınırlı arzının altına benzer olduğunu söyleyerek Bitcoin’in dijital altına benzer olduğu argümanını ileri sürdü. Saylor ayrıca, iş kanıtı (PoW) konsensüsü yasağına da karşı çıktı.

Saylor’a göre, PoW’u yasaklamak, dijital mülkiyeti yasaklamaya benziyor. PoW konsensüsünün, enerjiyi refaha dönüştürmek için uygun maliyetli bir strateji olduğunu savundu. Saylor’ın argümanı, PoW konsensüsüne artan muhalefetin peşini bırakmıyor. Geçtiğimiz ay, Avrupalı milletvekilleri PoW konsensüsüne sahip madenciliği yasaklamayı amaçlayan bir yasa tasarısı aleyhine oy kullandı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı 3. sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 7 Nisan 2022

NEAR Protocol (NEAR) Neden Artıyor?