içinde ,

MicroStrategy, 82 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı

Microstrategy

MicroStrategy bugün (09.12.2021) yaptığı açıklamaya göre 29 Kasım ve 8 Aralık arasında 82 milyon dolar karşılığında 1.434 Bitcoin daha satın aldı.

MicroStrategy’nin son alımının ortalama maliyeti BTC başına 57.477 dolara karşılık geliyor. Şirketin gerçekleştirdiği son alım Bitcoin’in (BTC) şu anda işlem gördüğü değere kıyasla %13,5 daha düşük. Geçtiğimiz kasım sonlarında MicroStrategy, 2021’in dördüncü çeyreğinin başlangıcından bu yana 414 milyon dolarlık BTC aldığını duyurmuştu.

Bitcoin geçtiğimiz 3 haftayı kırmızı kapattı ve şu anda 49.000 doların biraz üzerinde işlem görüyor. MicroStrategy şirketinin ortalama satın alma maliyeti son alımıyla birlikte 29.861 dolara ulaştı, bu da Bitcoin buradan %39 daha düşerse şirketin alış değerinin piyasa değerinin altında kalacağı anlamına geliyor.

Son alımla birlikte şirketin elinde tuttuğu Bitcoin (BTC) miktarı 122.478 olurken, mevcut fiyatlarla elindeki BTC varlığının değeri 6 milyon dolara tekabül ediyor. MicroStrategy, ilk olarak ağustos 2020’de Bitcoin tutmaya başlamaya karar verdiğini açıklamıştı. Şirket, o zamandan beri elinde en fazla BTC tutan kurumsal firma olma unvanını korumaya devam ediyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Berat Yusuf Öz tarafından yazıldı.

Lisans eğitimini ESOGÜ Tarih Bölümünde tamamlayan Berat Yusuf, eğitimine Anadolu Üniversitesi Tarih Anabilim Dalı Yüksek Lisans ve Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Lisans programlarında devam etmekte. İktisat Tarihi, finans, para piyasaları, blok zincir ve kripto paralar ile ilgilenmektedir.

Ava Labs, Mastercard Start Path Crypto’ya Seçildi

Evergrande, Kaisa ve Yan Kuruluşlarının Notu Düşürüldü