içinde

Microsoft Metaverse’e Olumlu Yaklaşıyor

Microsoft CEO’su Satya Nadella, Metaverse için dünyayı görme şeklimizi ve yeni evrenin içerisine katılma şeklimizi değiştiriyor diyerek olumlu cümleler söyledi.

Microsoft yeni teknoloji ve düzenden diğer şirketlere oranla geride kalmış gibi görünüyordu. Fakat CEO’su Satya Nadella metaverse ile ilgili şunları söyledi:

Bir bakıma, metaverse, bilgi işlemi gerçek dünyaya yerleştirmemize ve gerçek dünyayı bilgisayar ortamına gömmemize, herhangi bir dijital alana gerçek varlığı getirmemize olanak sağlıyor. Yıllarca dünyanın bu dijital temsilini yaratmaktan bahsettik. Ama şimdi aslında o dünyaya girme ve ona katılma fırsatına sahibiz.

Microsoft

Şirketlerin müşteriler, ortaklar ve diğer kuruluşlarla işbirliği yapması için dijital alanlara ihtiyaçları vardır. Metaverse aracılığıyla hiper bağlantının ilerlemesi, veriler ve yapay zeka tarafından desteklenmektedir. Bu, dijital ve fiziksel dünyaların birbirine bağlamasını sağlar.

Microsoft, insanların ve kuruluşların gerçek zamanlı erişim kararları vermelerine olanak tanıyan bir bağlantı ağı olan bir kimlik sistemi oluşturuyor.

CEO Nadella, ayrıca iş yerlerinin dijitalleştirilmesinden de geniş bir şekilde bahsetti. Metaverse içerisinde, çalışan kişiler avatarlar veya hologramlar olarak etkileşime girebilir, böylece uzaktan çalışanlar çalışma alanına tamamen entegre olur.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için Telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. 2020 yaz aylarında FinTech ile tanışmasıyla odağını, Blockchain ve merkeziyetsiz finansa çevirmiş durumda. Aktif olarak blokchain ve kripto paralarla ilgili içerikler üretmekte ve kendisini geliştirmeye devam etmektedir. Koinsaati İçerik Editörü

Huobi Primelist

Inverse Finance (INV), Liquidty (LQTY) ve PolySwarm (NCT) Huobi Pioneer Zone’da Listelendi

Bank of America: Solana, Kripto’nun ”Visa”sı Olabilir