in

Microsoft Çalışanlarına Salgındaki Çabalarına Teşvik Olarak 1500 USD İkramiye Verecek

Microsoft 31 Mart 2021 veya daha öncesinde işe başlayan yarı zamanlı çalışanlar da dahil olmak üzere bütün personellerine 1500 USD ikramiye vereceğini açıkladı.

Pandemi sürecinde çalışanlarının ekstra çaba gösterdiğini düşünen Microsoft çalışanlarını ödüllendirmeye karar verdi. The Verge internet sitesinden aldığımız bilgilere göre bu ikramiye tüm çalışanlarına bu ikramiyeyi verecek. Yarı zamanlı çalışanlar da dahil olmak üzere 31 Mart 2021 veya öncesinde işe başlayan kurumsal başkan yardımcısı seviyesinin altındaki bütün personellerine ikramiye verecek. Daha öncesinde ise Amazon pandemide aktif görev yapan çalışanları için 300 USD ikramiye vermişti. Öte yandan Vox Media da geçtiğimiz yıl çalışanlarına 1000 USD ikramiye vermişti.

Microsoft

Şirketler pandemi döneminde çalışanlarına yemek yardımı da yapmıştı. Bu uygulamalar sadece ikramiyeden ibaret değil. Yemeklerde sağladığı krediler, ek paket yardımları, ek izinler gibi birçok yönden çalışanlarına yardımcı olmuştu. Microsoft aynı zamanda çalışanlarına ekstradan 5 gün ücretli izin de vermişti.

Bu tarz hamleler şirketlerin çalışanlarına ne kadar değer verdiğini gösteriyor. Öte yandan çalışanlarına mutlu etmeye çalışan ve emeklerinin karşılığını aldıklarını hissettirmeye çalışan şirketler bu tarz yardımlarının karşılığını alıyorlar. Böylece toplu istifaların önüne geçtikleri gibi çalışanların verimlerini arttırıyorlar.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Pundi X

Pundi X Türkiye İlk Kriptopara Bayisini Hayata Geçirdi

Kriptopara

Bugün Kriptopara Piyasası Yükselişte