içinde

Michael Saylor, MicroStrategy’nin Bitcoin Nedenli Kayıplarından Rahatsız Değil

Michael Saylor, her ne kadar rezervinde tuttuğu Bitcoin’lerden anlık olarak 4 milyar dolar zararı olsa da Bitcoin’in zirve performansı olan 68.800 dolardan 29.000 dolara düşüşünü önemsemiyor gibi görünüyor.

Bu konuda endişelenmeyi “aptalca” olarak nitelendiren milyarder iş insanı Mchael Saylor, bir Bitcoin’in bir gün milyonlarca dolar değerinde olacağına kesin olarak inanıyor.

CoinMarketCap’in The Capital konferansına katılan Michael Saylor, MicroStrategy’nin şu anda rezervinde 130.000 Bitcoin (BTC) bulundurduğunu ve gerçekleşmemiş bir zararla karşı karşıya olduğu bunun hakkındaki görüşleri soruldu. Michael Saylor bu soruya önce kısa bir “hayır” yanıtı verdi ekledi;

Bitcoin

“Aynı soruyu 2003’te Jeff Bezos’a sorsaydınız ve diyelim ki, Amazon hisselerinde %80’lik bir kaybınız varmış olsa, hiç Amazon hisselerinizi 2001 yılında satmış olmayı ister miydiniz? Biliyorsunuz, Jeff Bezos, 2000 yılında Amazon’u satsaydı ve %95 zarardan kurtulabilirdi.”

İş zekâsı firması, kripto rezervi için 3,9 milyar dolar harcadıktan sonra şu anda 240 milyon dolar zararı bulunuyor. Ancak kasım ayında bu zarar 7,8 milyar dolar değerindeydi.

“Dünyanın en zengin insanlarına bakarsanız, trader değiller. Yani, Bill Gates, Jeff Bezos, Elon Musk, Mark Zuckerberg, Larry Page… bu duruma giden yolda trade yaparak gelen bir kişi söyleyin. Söyleyemezsiniz. Piyasaya zaman ayırmaya çalışmak çok saçma.”

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Düşük İşlem Ücretleri, Ethereum Fiyatını Etkileyebilecek mi?

Internet Computer

Internet Computer Protocol: Network Nervous System (NNS) Nedir?