içinde

Michael Saylor, Elon Musk ile Alay Ediyor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Tesla’nın Bitcoin (BTC) varlıklarını satmasının ardından Elon Musk’ı hedef alan bir dizi tweet attı. Saylor’un yorumlarındaki imayı anlamak için geçmişe dönmek gerekecek. 

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde açıklanan Tesla’nın ikinci çeyrek bilançosuna göre, şirket son birkaç ayda Bitcoin (BTC) varlıklarının %75’ini (yaklaşık 936 milyon dolar değerinde) sattı. Tesla, Bitcoin varlıklarının azaltılmasında, Çin’deki karantinaların neden olduğu finansal çalkantı nedeniyle “nakit pozisyonun korunmasını” gerekçe olarak gösterdi.

Bilanço raporunun ardından Elon Musk, Tesla’nın gelecekte Bitcoin (BTC) varlıklarını artırmaya devam edebileceğini ve Dogecoin (DOGE) pozisyonunda düşüş olmadığını söyledi.

Elon Musk’a Aralık 2020’de, Bitcoin (BTC) satın almasını tavsiye eden milyarder Michael Saylor olmuştu. Önerinin ardından Tesla CEO’su Elon Musk, Şubat 2021’de 1,5 milyar dolarlık kripto varlık satın aldı. Musk, Bitcoin (BTC) ve Dogecoin’i (DOGE) desteklemek için tweet’ler atmaya başladığında, Bitcoin o dönem tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 43.000 doları test etti.

Ardından Tesla, Bitcoin (BTC) cinsinden satış yapacağını duyurdu. Şirket, birkaç ay sonra kripto paraların yüksek enerji tüketimi ve çevresel etkisini gerekçe göstererek bu kararından vazgeçti. Buna rağmen Tesla, Bitcoin (BTC) varlıklarını elinde tutmaya devam edeceğini ve pozisyonunu ancak madencilik için daha sürdürülebilir enerji kaynakları kullanıldığında artıracağını belirtti.

Bir hafta sonra Elon Musk, yatırımcılar tarafından genellikle uzun vadeli pozisyon içinde olduklarını belirtmek için kullanılan “elmas eller” emojisini tweet’ledi. Michael Saylor’un imaları burada saklı.

Michael Saylor’dan İmalı Tweet’ler

Michael Saylor, Elon Musk’a belirgin bir gönderme olarak “elmas eller” emojisini tweet’ledi. Önde gelen Bitcoin savunucularından biri olan Michael Saylor, 2022’de kripto piyasası çökerken dijital varlığa olan bağlılığını defalarca vurguladı. Saylor, Microstrategy’nin sahip olduğu 129.66 Bitcoin’i (BTC) (yaklaşık 2.9 milyar dolar değerinde) elde tutmaya devam edebilmek için şirket bilançosunda yapılandırmaya gidildiğini açıklamıştı.

Bununla birlikte “Bitcoin’inizin %75’ini satarsanız, Bitcoin’inizin yalnızca %25’i kalır” yorumunda bulundu. Micahel Saylor bu tweet’leriyle Musk ile alay ediyor gibi gözüküyor.

MicroStrategy, ayı piyasası sırasında düşüşü satın almaya devam etti. Michael Saylor, Haziran ayında, şirketin ortalama 20.000 dolar fiyatla yaklaşık 10 milyon dolar karşılığında 480 Bitcoin (BTC) daha satın aldığını açıkladı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Vitalik, Ethereum

Vitalik Buterin Ethereum Merge’i Değerlendirdi! ETH Fiyatı Yükselecek mi?

Bitcoin (BTC)

Büyük Kurumlar, Mayıs’tan İtibaren 5,5 Milyar Dolar BTC Sattı!