içinde

Michael Saylor: Bitcoin’in ABD’de Para Birimi Olacağını Gerçekten Düşünmüyorum

Bitcoin

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in dijital para biriminden çok dijital mülk gibi olduğunu düşünüyor.

Sunucu Natalie Brunell ile “Coin Stories” podcast’inin 15 Temmuz baskısında Michael Saylor’a, Bitcoin’in ABD doları için bir tehdit olduğunu düşünüp düşünmediği sorulduğunda Saylor şu yanıtı verdi:

“Buna dijital mülk diyebilirim, mülk için bir tehdit, özellikle diğer mülk biçimleri için bir tehdit: altın mülk, gayrimenkul mülktür. Birleşik Devletler hükümetinin gayrimenkul, binalar, şirketler veya altın tarafından tehdit edildiğini düşünmüyorum.”

Yorumlar, Saylor’un bu hafta başlarında Scott Melker’in Wolf of All Streets podcast’indeki iddialarının devamı niteliğinde: “Bitcoin’in ABD’de para birimi olacağını gerçekten düşünmüyorum. Olmaması gerektiğini de düşünmüyorum.”

Bitcoin

İnsanların artık gayrimenkul, hisse senedi, iş kurma veya altın satın alma gibi geleneksel yatırımları tercih etmek yerine Bitcoin satın alıp almamayı tarttıklarını belirterek, “Ve yaptığı şey, diğer mülk biçimlerini şeytanlaştırıyor” diye ekledi.

MicroStrategy, Ağustos 2020’den bu yana kademeli olarak Bitcoin biriktiriyor ve firma şu anda bugünün fiyatlarında yaklaşık 3,3 milyar dolar değerinde 105.085 BTC’ye sahip. Saylor, Brunell’e, Bitcoin kısa vadede çökse bile MicroStrategy’nin satma niyetinin olmadığını ve gelecekte oluşacak volatiliteye hazır olduğunu söyledi.

Bitcoin

Anahtarın, piyasa gerileme ve FUD dönemlerinde HODL olduğunu vurguladı ve geçmişte fiyat düştüğünde hisselerini satmayan eski Microsoft CEO’su Steve Balmer gibi teknoloji alanındaki devlere dikkat çekti:

“Steve Balmer’ın 100 milyar dolar değerinde olmak için yaptığı parlak şey neydi? Biliyorsunuz, Microsoft’u satmadı.”

Saylor ayrıca Warren Buffet’ın “On yıl boyunca bir hisse senedine sahip olmak istemiyorsanız, on dakikalığına sahip olmayı düşünmeyin bile” şeklindeki bir sözüne atıfta bulundu ve Amazon hisselerinin bile %80’den geri kazanıldığını belirtti.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Ripple XRP

Ripple SEC’ye Karşı Yeni Bir Zafer Daha Kazandı

Likidite

17 Temmuz 2021 Kriptopara Piyasası Genel Görünümü