in ,

MetisDAO Foundation 2023 Stratejisini Yayımladı!

Sadece blok zinciri projeleri ve yeni Web3 girişimlerini değil geleneksel Web 2.0 projelerinin ve blok zinciri teknolojisinin kitlesel olarak benimsenmesini güçlendirmeye kararlı olan MetisDAO Foundation 2023 stratejisini paylaştı. 

Verimli geçirdiği 2022 yılı içerisinde MetisDAO ilk olarak Community Ecosystem Governance (CEG) programını tanıttı ve topluluğun Metis tarafından desteklenmesini istediği ekosistem projelerinde söz sahibi olmasını sağladı. Topluluk; Hummus, Hermes, Synapse, Beefy, Poly Network, Chainlink, SushiSwap, QiDAO, LayerZero ve Stargate dahil birçok yüksek kaliteli proje ve protokolün benimsenmesine yardımcı oldu.

2023 Stratejisinin odak noktasını ise iki temel kavram oluşturuyor. İlk kavram, geliştiricileri ve Web3 ekonomisini güçlendirmeye çalışırken güvenli, yüksek verimli, ekonomik açıdan uygulanabilir Web3 Ekonomisi için Multi-Layer Çözümü.

Metis Smart L2, EVM eş değeri, yüksek işlem hızı ve düşük maliyetli yürütme katmanıdır. Ancak altyapı katmanı ile uygulama katmanı arasında etkileşimi geliştirecek iyileştirmeler gerekir. Mevcut koşullarda Smart L2, tüm Uygulamaları ve tüm Web3 ekonomisini destekleme açısından henüz tam potansiyeline ölçeklenmiyor. Bu nedenle Metis, zincir üzerindeki verileri tamamen ve güvenli bir şekilde kurtarma yeteneği ile işlem verilerini zincir dışına aktarmak için zincir dışı depolama çözümünü tanıttı. Zincir dışı veri depolama çözümü veri bölümlendirme ve gizlilik için ticari kullanım gereksinimlerini de karşılıyor.

Veri gizliliği, farklı kullanım durumlarını karşılamak için Metis’in Smart L2’sinin ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilir. Bu katmanla kullanıcılar, kendi verileri ve kimlikleri üzerinde kontrol sahibi olabilecek. Layer’lar gerektiğinde daha fazla işlevsellik ile ölçeklenebilir, bu nedenle girişim “Web3 Ekonomisi için Multi-layer Çözümü” olarak adlandırılıyor.

kripto blockchain

İkinci anahtar kelime olan Eco Nodes farklı katmanların inşa edilmesi ve işletilmesi için duyulan ihtiyacı karşılamak adına geliştirildi. Eco Nodes, tüm Metis ekosistemine katkıda bulunur ve protokolün büyümesi ve genişlemesi için altyapıyı oluşturur. Geçtiğimiz yıl boyunca MetisDAO’nun ekosisteme katkıda bulunan projelerle yaptığı iş birliği Eco Nodes teknolojisiyle test edildi. MetisDAO, tüm Eko Nodes arasında kaynak tahsisi, yönetişim, pazarlama, etkinlikler ve topluluk gelişimini koordine edecek.

Eco Nodes, MetisDAO’dan yatırım veya diğer kaynak tahsisi talebinde bulunabilir ancak Eco Nodes bağımsız varlıklar olarak hareket edecek. MetisDAO yönetişim kurallarının ve uygulamalarının oluşturulmasını Eco Nodes ile birlikte koordine edecek.

Pazarlama açısından MetisDAO, genel marka stratejisini ve koordinasyonunu sağlayacak. Küresel etkinlikleri, buluşmaları, çalıştayları koordine edecek ve MetisFest’i topluluğa getirmeye devam edecek. Küresel topluluk gelişimi için Asya, Afrika ve Güney Amerika’daki yeni ve gelişmekte olan pazarları odak noktasına alarak ilerleyecek.

Son söz olarak MetisDAO, küresel piyasayı çevreleyen gelişmelere karşı duyarlı oldukları dile getirdi. MetsiDAO ekibi “Eco Nodes’un yardımıyla, daha büyük bir kamu yararı için inşa etmeye ve sunmaya devam edeceğiz. Muhteşem bir 2023 bekliyoruz.” diyerek yeni yıl için beklentilerini sundu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

1inch Network (1INCH) Vesting Takvimi

OKX, Ocak Proof-of-Reserves Raporunu Yayımladı!