in , , ,

Metaverse ve Gaming Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Bazı metaverse projeleri uzun bir durgunluğun ardından önemli artışlar kaydetti. Play2Earn oyunları da giderek popülerliğini artırmaya devam ediyor. Bu yazımızda, metaverse ve gaming dünyasında hafta içinde yaşanan gelişmeleri ele alacağız. 

Axie Infinity App Store’da!

Popüler metaverse oyunu Axie Infinity, hafta başında yaptığı bir duyuruyla artık Apple App Store’da yer alacağını açıkladı. 

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity projesinin geliştiricisi olan Sky Mavis, Axie Infinity: Origins oyununun artık App Store mağazalarından indirilebileceğini söyledi. Apple ile böyle bir anlaşma yaptıkları için mutlu olduklarını belirten şirket, bu adımın Web3 oyunlarının geniş kitlelere ulaşması için çok önemli bir hamle olduğunun altını çizdi. Bu gelişmelerin ardından projenin yerel kripto varlığı olan AXS gözle görülür artışlar kaydetti. 

Çin’den Metaverse Hamlesi Geldi!

Çin’in doğu Jiangsu eyaletinin başkenti olan Nanjing, ülke genelinde metaverse araştırma ve geliştirmeyi teşvik etmek için Çin Metaverse Teknoloji ve Uygulama İnovasyon Platformu’nu kurdu. 

Devlet destekli bu kuruluş, Nanjing Bilgi Bilimleri ve Teknoloji Üniversitesi (NUIST) tarafından koordine ediliyor. Platform, Çin’deki akademik kurumlar ve işletmelerin kaynaklarını birleştirerek metaverse alanındaki araştırmaları güçlendirmeyi hedefliyor. 

Çin’in metaverse hamleleri sadece Nanjing ile sınırlı değil. Çin Halk Cumhuriyeti’nin diğer şehirleri de metaverse teknolojisinin gelişimi için yarış içerisinde. Shanghai, 2025 yılına kadar metaverse endüstrisinin yıllık gelirinin 49.6 milyar dolar olacağını tahmin ediyor. Şehir daha önce, sanal sağlık tanılarından kentin tarihi mimari yapılarının dijital olarak yeniden canlandırmalarına kadar çeşitli alanları kapsayan 20 metaverse kullanım durumunu hizmete sunmuştu. 

The Unfettered PlayStation Ortaklığını Duyurdu

Play2Earn, NFT ve metaverse konseptlerine sahip AA kalitesindeki hikaye tabanlı bir oyun olan The Unfettered, PlayStation ile ortaklık kurduklarını açıkladı. 

The Unfettered projesinin geliştiricisi olan Trender Software ve PlayStation arasında gerçekleşen bu ortaklık ile birlikte The Unfettered, hem PlayStation 4 hem de PlayStation 5’te oyuncuların kullanımına sunulacak. 

Bloktopia Yakım Kararı Aldı 

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra bu hafta içinde Bloktopia projesi ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Topluluk tarafından yapılan son oylamada toplam arzın %40’ının yakılmasına karar verildi. 

Bu gelişmenin açıklamasının ardından Bloktopia’nın yerel kripto varlığı olan BLOK fiyatında %13’lük bir artış yaşandı. 

The Sandbox Hong Kong’da Listelenecek 

Popüler kripto para platformlarından OKX, 1 Haziran’dan itibaren Hong Kong’da bireysel yatırımcıların yasal olarak işlem yapabileceği kripto paraların tam listesini açıkladı. 

Platform tarafından yapılan açıklamada, Bitcoin ve Ethereum dahil toplam 16 kripto paranın yatırımcılar tarafından kullanılabileceği belirtildi. OKX tarafından yayımlanan listede metaverse odaklı The Sandbox da (SAND) yer aldı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Klaytn (KLAY) Nedir? Nasıl Alınır?

Ünlü CEO: “ABD’nin Temerrüde Düşmesi Kripto Paraları Etkileyebilir”