in ,

Metaverse ve Gaming Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

metaverse

Bu yazımızda, metaverse ve gaming dünyasında hafta içinde yaşanan gelişmeleri ele alacağız.

Roblox, PlayStation’a Geliyor

Metaverse dünyasına en yakın oyun olan Roblox, PlayStation platformunda kullanıma sunulacak.

2023 Roblox Geliştiriciler Konferansı’nda (RDC) yapılan açıklamaya göre, oyunun Ekim ayında PlayStation platformu üzerinde kullanıma sunulacağı duyuruldu. Duyuruya göre bu oyun, PlayStation 5 için özel olarak geliştirilmiş olsa da, PlayStation4 kullanıcıları için de mevcut olacak.

Animoca Brands, Yeni Projesi İçin 20 Milyon Dolar Fon Topladı

Hong Kong merkezli blockchain oyun geliştiricisi Animoca Brands, yeni metaverse projesi için 20 milyon dolar fon topladığını duyurdu.

Şirket, 11 Eylül tarihinde yayınladığı basın açıklamasında, metaverse projesi Mocaverse’ü ilerletmek adına katıldığı finansman turunda önde gelen Web3 yatırımcılarından 20 milyon dolar fon elde ettiğini açıkladı. CMCC Global tarafından yönetilen finansman turuna Kingsway Capital, Liberty City Ventures, GameFi Ventures gibi yatırım şirketlerinin katılım gösterdiği belirtildi.

Binance, Sandbox’ı Zora Soktu

Kripto para piyasasının gözde metaverse varlıklarından olan Sandbox (SAND), Binance’in Sandbox NFT Staking programını desteğini sonlandıracağını açıklamasının ardından düşüş trendine girdi.

Santiment verilerine göre bakiyeleri 1 ila 10 milyon arasında olan Sandbox balinaları 7 Eylül tarihinde 281,7 milyon adet tokene sahipti. Ancak bu gelişmelerin ardından 13 Eylül itibarıyla bu rakam 277,4 milyon token seviyesine geriledi. Bu, Binance duyurusunun ardından balinaların 7,3 milyon adet SAND token sattığı anlamına geliyor.

Yuga Labs CEO’su Metaverse Hakkında Konuştu

Yuga Labs CEO’su Daniel Alegre, Meta’nın Horizon Worlds’ü düşük bir kulanıcı tabanından yakınırken, diğer metaverse platformlarının inşa etmeye odaklandığını söyledi.

Singapur’da gerçekleştirilen Token 2049 etkinliğinde konuşan Alegre: “Activision Blizzard’daydım, World of Warcraft’ımız vardı. World of Warcraft bir metaverse, Fortnite bir metaverse, yani metaverse bence çok olumlu şekillerde gelişiyor” dedi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

DeFi Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Ledger, Nano Donanım Cüzdanlarına Ruby Red Renk Seçeneğini Ekledi!