in ,

Metaverse ve Gaming Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Bu yazımızda, metaverse ve gaming dünyasında hafta içinde yaşanan gelişmeleri ele alacağız.

Christine Kim: “Metaverse Gelirleri Vergiye Tabi Olmalı”

Harvard hukuk akademisyeni ve Yeshiva Üniversitesi hukuk profesörü Christine Kim, metaverse teknolojisinin vergilendirilmesi konusunu ele alan bir makale yayımladı.

Kim, gelişen bu yeni servet sektörünün, vergi kanunları kapsamında düzenlenmesi gerektiğini söyledi ve şu ifadeleri kullandı: “Metaverse’deki ekonomik faaliyeti, Haig-Simons ve Glenshaw Glass’ın gelir tanımlarını karşıladığı için, bu sektörün hariç tutulması bir vergi cenneti yaratacaktır.”

Sorare, AR Donanımlı 3D Dijital Kartlarını Piyasaya Sürüyor

Web3 fantezi spor platformu Sorare, entegre artırılmış gerçeklik (AR) özeliklerine sahip 3D dijital futbolcu kartlarının piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sorare sözcüsü şu ifadeleri kullandı: “Bu kartları AR özelliğine sahip 3 boyutlu hale getirerek, kartlarımıza daha fazla duygu katmak ve onları tüm spor hayranları için daha cazip hale getirmek istiyoruz.” Duyuruya göre kartların açılış müzayedesi 13 Eylül’den itibaren Sorare pazarında başlayacak ve ilk kadroda Erling Haaland, Marcus Rashford ve Bakayo Saka’nın da bulunduğu İngiltere Premiere Ligi’nden oyuncular yer alacak.

PUBG’den USDC Hamlesi

PUBG geliştiricisi Krafton, Cosmos (ATOM) ağı üzerinde Settlus isimli bir ağ başlatacağını duyurdu.

Krafton, Cosmos tabanlı bu platform aracılığıyla USC ödeme yöntemlerini hayata geçirmeyi amaçlıyor. Krafton’un yaptığı resmi açıklamaya göre Settlus’un test ağı 2024’ün başlarında hayata geçirilecek.

Çin’in Metaverse Hedefi Belli Oldu

Çin’in Shandong eyaletinin yerel yönetimi metaverse ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kısa süre önce metaverse teknolojisi ve geleceği üzerine bir taslak kılavuz yayınlayan eyalet, metaverse ile ilgili girişimleri 2025 yılına kadar 20,5 milyar dolar pazar büyüklüğüne ulaşacak şekilde büyütmeyi planladıklarını açıkladı. Bunun yanı sıra paylaşılan kılavuzda, 2025 yılına kadar metaverse ile ilgili birkaç sanayi bölgesi inşa etmek ve en az 100 metaverse şirketini bünyelerine dahil etmek gibi hedeflere yer verildi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Layer1 ve Layer2 Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Friend3 Airdrop Etkinliğinde Ödülünüzü Katlamak İçin Katılın!