in ,

Metaverse ve Gaming Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Bu yazımızda, metaverse ve gaming dünyasında hafta içinde yaşanan gelişmeleri ele alacağız.

Türkiye’deki Yatırımcıların %19’u Metaverse’e İlgi Gösteriyor

Dünyanın en iyi kripto para borsaları arasında yer alan Kucoin, Into the Cryptoverse adlı araştırma raporunun yeni sürümünde Türkiye’deki Kripto Kullanıcılarını Anlamak başlıklı bir yazı yayınladı.

18 ile 60 yaş arasındaki 550 yetişkin kripto para yatırımcısına odaklanan araştırma raporuna göre, yatırımcıların %21’i NFT’lere, yüzde 19’u ise metaverse’e ilgi gösteriyor. NFT ve metaverse ile ilgilenen yatırımcıların yaş aralığı ise 31-44 yaş aralığında bulunuyor.

Askeri Tatbikatlar Metaverse’e Taşınıyor

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) etkinliği kapsamında ürünlerini sergileyen BİTES Savunma şirketi, Military Metaverse projesini tanıttı.

Askeri tatbikatları metaverse ortamına taşımayı hedefleyen Military Metaverse projesi ile düşük maliyetler harcanarak zamandan tasarruf edilmesi amaçlanıyor. Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan BİTES Savunma Genel Müdürü Uğur Coşkun, metaverse teknolojisinin askeri alanlarda kullanımıyla ilgili birçok pratikle NATO’daki toplantılara katıldıklarını söyledi.

Walmart’tan Metaverse Hamlesi

Perakende satış mağazaları zinciri Walmart, hip-hop’un 50.yıldönümünü ve siyahi kültürünün dönüştürücü gücünü kutlamak Web3 yaratıcı stüdyosu People of Crypto Lab ile iş birliği yapıyor.

Culturverse adı verilen bu proje, hip-hop’un ilk vizyonerlerine saygı duruşunda bulunurken, bu kültürün sanat, müzik ve moda üzerindeki etkisini araştırıyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Walmart Marka Deneyimleri ve Stratejik Ortaklıklar Direktörü Justin Breton: “Müşterilerimizle zamanlarını geçirdikleri alanlarda ve yerlerde bağlantı kurmanın yenilikçi yollarını arıyoruz” dedi.

Zepeto ve OpenSea Yeni İş Birliğini Duyurdu

Web3 sanal dünyası ve yaratıcı platformu Zepeto, NFT pazaryeri OpenSea ile birlikte Genesis Home Mint’in lansmanını duyurdu.

Arbitrum üzerinde 30 Ağustos’ta satışa sunulması planlanan mint etkinliğinin ön satışları haftalar öncesinden tükendi. Açıklamaya göre Genesis Home dijital koleksiyonları, içerik oluşturucuların yaratıcı çalışmaları için zincir içi ödüller kazanmalarını sağlarken, hayranlar ve topluluklar oluşturmaları için de sürekli fırsatlar sunmak üzere tasarlandı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ağustos Ayının En Değerli NFT’leri

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri