in ,

Metaverse ve Gaming Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Bu yazımızda, metaverse ve gaming dünyasında hafta içinde yaşanan gelişmeleri ele alacağız.

Sandbox, 332 Milyon Tokenin Kilidini Açtı

Metaverse platformu The Sandbox, 14 Ağustos Pazartesi günü 332 milyon SAND tokenin kilidini açtı.

Serbest bırakılan kilitli miktar, dolaşımdaki arzın yaklaşık %16’sını oluşturuyordu. Kullanıcıların kendi oyun deneyimlerini ve varlıklarını oluşturmasına, paylaşmasına ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan Sandbox, ekibi için 71 milyon, şirket rezervi için 96,8 milyon, danışmanlar için 37,5 milyon ve stratejik satış alıcıları için ise 24 milyon tokeni serbest bıraktı. Firma, tohum satış katılımcıları için ise 103 milyon tokenin kilidini açtı. Projenin planlanan bir sonraki kilit açma etkinliğinin 14 Şubat 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor.

Bloktopia, Kullanıcılarını Heyecanlandırdı!

Popüler metaverse projesi Bloktopia, resmi X hesabı üzerinden yaptığı duyuruyla yatırımcılarını heyecanlandırdı.

Proje yaptığı açıklamada: “Büyük bir şey geliyor. Bir sıçrama yapmaya hazır mısınız?” İfadelerini kullandı. Duyurunun yapılmasının ardından BLOK token fiyatında kayda değer artışlar gözlemlendi. Projenin yerel kripto para birimi olan BLOK, %4’ün üzerinde artış yaşayarak ilgileri yeniden üzerine çekmeyi başardı.

Axie Infinity (AXS)

Filipinler Polisi, Kripto Oyunlarına Karşı Sert Uyarılarda Bulundu

Filipinler Ulusal Polisi Siber Suçlarla Mücadele Grubu, kripto oyunları konusunda uyarıda bulundu.

Yapılan açıklamada, özellikle Axie Infinity üzerinde duruldu. Polis, Filipinli vatandaşları oyun topluluğundan para sızdırmak için kullanılan çeşitli planlara karşı uyardı. Açıklamada, kripto oyunlarının para birimlerinden daha riskli olduğu kaydedilirken, kullanıcıların yatırım yapmadan önce kapsamlı araştırma yapması önerildi.

Zepeto, 13 Milyon Dolarlık Tohum Finansman Turunu Duyurdu

Güney Kore merkezli metaverse platformu Zepeto, Jump Crypto ile ortaklığı kapsamında oluşturduğu ZepetoX girişimi için 13 milyon dolarlık tohum finansman turu gerçekleştirdiğini açıkladı.

Jump Crypto liderliğinde gerçekleşen tura Collab+Currency, Parataxis, MZ Web3 Fund, Everest Ventures Group gibi önemli yatırım şirketleri katılım sağladı. Değeri 1 milyar doları aşan Zepeto, aktif kullanıcı ölçümlerine göre Asya’nın en büyük Web2 meta veri havuzu platformu konumunda yer alıyor. Proje, Roblox, Fortnite ve Minecraft oyunlarının ardından dünya çapında dördüncü en büyük meta veri havuzu platformu olarak ilan ediliyor. Koreli teknoloji grubu Naver’e ait olan Zepeto, 2018’deki lansmanından bu yana 400 milyondan fazla kullanıcıyı bünyesine kattı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Chirpley’in Gelişen Ekosistem Vizyonu: Gelecek Planlarını Açıklamak

CheersLand’in Yaklaşan MOMO IDO Duyurusu