in , , ,

Metaverse ve Gaming Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Bu yazımızda, metaverse ve gaming dünyasında hafta içinde yaşanan gelişmeleri ele alacağız.

British Museum Metaverse’e Adım Atıyor

İngiltere’nin köklü müzelerinden British Museum, The Sandbox ile kurduğu iş birliği kapsamında müzenin lisanslı ortağı LaCollection ile birlikte NFT koleksiyonları oluşturmayı planlıyor.

Metapotamians

Yapılan duyuruya göre bu NFT koleksiyonları üç boyutlu sürükleyici yeni deneyimler sunacak. Müze, aynı zamanda The Sandbox’ta kendi 3 boyutlu alanını oluşturacak. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan The Sandbox COO’su ve Kurucu Ortağı Sebastian Borget: “Bu iş birliği The Sandbox oyuncuları için harika bir fırsat. Oyuncular dünyanın neresinde olursa olsunlar, British Museum’un sunduğu kültürel eserlere erişebilecekler” ifadelerini kullandı.

Meta, Horizon Worlds’ü Akıllı Telefonlara Getiriyor

Gazeteci Janko Roettgers’in iddiasına göre kullanıcı sayısını istediği gibi artırmayı başaramayan Meta, Horizon Worlds’ü akıllı telefonlara getirmeyi planlıyor.

Meta’nın metaverse Başkan Yardımcısı Vishal Shah, uygulamanın çalışan bir sürümünün bir yıl önce geliştirildiğini ancak mobil yerel deneyim standartlarını karşılamadığını açıkladı. Ekip, şimdi mobil uygulamadaki ilk oyunlardan biri olan birinci şahıs nişancı oyunu Super Rumble’ın beta testine hazırlanıyor.

Ceek (CEEK), NFT

Bruce Lee, Metaverse’te Anılacak

Efsanevi dövüş sanatçısı ve aktör Bruce Lee’nin 50. yıldönümü, metaverse üzerinde anılacak.

Metaverse projesi Byte City yaptığı açıklamada, rahmetli aktörün bir avatarıyla etkileşim kurmak isteyenlerin Ethereum ve Polygon’da avatar basarak etkinliğe katılabileceğini duyurdu.

İznik Gölü’ndeki Bazilika Metaverse Ortamına Taşınıyor

Bursa’nın İznik ilçesinde, İznik Gölü’nün kıyıya yakın bölümünde tespit edildiği 2014 yılında dünyanın en önemli 10 keşfi arasında gösterilen 1600 yıllık bazilika, metaverse ortamında ziyarete açılacak.

Proje, BUÜ Arkeoloji Araştırmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi ile bir teknoloji firması ortaklığında yürütülecek. Çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte İznik Gölü Bazilikası’nı VR gözlükleri takarak ziyaret etmek mümkün hale gelecek. Bunun yanı sıra, Arkeoloji Bölümü’nde tek boyutlu işlenen derslerin üç boyutlu hale getirilmesi için VR gözlüklerinden oluşan bir uygulama sınıfı kurulacağı duyuruldu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Memecoin Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Lisk (LSK) Nedir? Nasıl Alınır?