in , , , , ,

Metaverse Mortgage Kredisi, Sanal Arazi Satın Almak için Veriliyor

Metapotamians

Ön Bilgi

  • TerraZero Technologies, Decentraland’da sanal mülk satın alan bir müşteri için şimdiye kadarki ilk “metaverse mortgage kredisine” olanak tanıdı.
  • Web 3.0 teknoloji şirketi, finansmanın çoğunluğunu sağladığını söyledi.
  • Bazı uzmanlar metaverse gayrimenkulü konusunda şüpheci olmaya devam ediyor ve onu, fiziksel mülkten çok bir kripto para varlığına benzetiyor.

TerraZero Technologies, Ethereum tabanlı metaverse platformu Decentraland’da sanal mülk satın alan bir müşteri için ilk “metaverse mortgage kredilerinden” birini sağladı.

Web 3.0 şirketi, hafta sonu yayınlanan bir açıklamaya göre finansmanın çoğunluğunu sağladığını söyledi. Buna rağmen, mali şartlar ve müşterinin kimliği açıklanmadı.

CEO Dan Reitzik yapılan duyuruda şu ifadeleri kullandı;

“Mortgage kredisi ve finansman mevcudiyeti, metaverse’nin geliştirilmesini ve benimsenmesini hızlandıracak. Bu yeni ve heyecan verici ekonominin ön saflarında yer almaktan heyecan duyuyoruz.”

İleriye dönük olarak potansiyel müşteriler, metaverse arazi listelerini keşfetmek için TerraZero web sitesini kullanabilir ve ardından aracılık/komisyon sürecini, şirket ile tamamlayabilir. TerraZero, kredi geri ödenene kadar sanal araziyi, kayıtlı mal sahibi olarak elinde tutar. Her işlem, bir NFT olarak temsil edilen temel sanal gayrimenkul ile teminat altına alınır.

Metaverse mortgage kredisi, sanal mülk satışlarının geçen yıl trend olması ile ortaya çıktı. CNBC tarafından belirtilen Metametrics Solutions verilerine göre satışlar, 2021’de 500 milyon doları aştı.

En büyük anlaşmalar arasında 2,43 milyon dolarlık sanal arazi alımı vardı. En iyi giyim ve lüks markalar da metaverse özelliğini benimseyip geliştiriyor.

Buna rağmen bazı uzmanlar, metaverse gayrimenkulü konusunda şüpheci olmaya devam ediyor ve onu, fiziksel mülkten çok bir kripto para varlığına benzetiyor. Onlara göre dijital arazi, markaların deneyim oluşturması için faydalı olabilir; ancak yatırım amacıyla mülk satın alan yatırımcılar için çok bir artısı olduğu söylenemez.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Galatasaray ($GAL), Fenerbahçe ($FB) Fan Token Kıyaslaması

Bitcoin BTC

Hashrate Nedir ve Bitcoin İçin Ne İfade Eder ?