in , ,

Metaverse Gayrimenkul Satışlarının Bu Yıl 1 Milyar Dolara Ulaşması Bekleniyor

Bir metaverse analiz firması Metametric Solutions’a göre metaverse’deki gayrimenkul satışlarının bu yıl 1 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Şirket, geçen yıl 501 milyon doları aşan dört büyük metaverse platformunda, gayrimenkul satışlarının bu yıl iki katına çıkmasını bekliyor.

Metaverse analiz firması Metametric Solutions’a göre metaverse platformlarındaki gayrimenkul satışları, geçen yıl 501 milyon doları aştı.

Şirket; Sandbox, Decentraland, Cryptovoxels ve Somnium olmak üzere dört büyük metaverse platformundaki gayrimenkul satışlarının 2021’de 501 milyon dolara ulaştığını ekledi. Dört platformda farklı büyüklüklerde toplamda 268.645 parsel bulunuyor.

Analiz şirketi, metaverse’deki gayrimenkul satışlarının bu yıl iki katını bularak 2022’de yaklaşık 1 milyar dolara ulaşabileceğini öngörüyor.

Brandessence Market Research tarafından hazırlanan bir diğer rapora göre metaverse emlak piyasasının, 2022’den 2028’e kadar yıllık olarak %31 oranında büyümesi bekleniyor.

Küresel yatırım bankaları olan Goldman Sachs ve Morgan Stanley ise metaverse’nin 8 trilyon dolarlık bir fırsat kadar büyük olabileceğini öngörüyor.

Geçen hafta, Apple CEO’su Tim Cook, şirketinin metaverse’de çok fazla potansiyel gördüğünü ve buna göre yatırım yaptığını söyledi. Cümlelerine, “Bizim için çok ilginç” diyerek de ekleme yaptı.

Bank of America’nın stratejisti Haim Israel, Aralık ayında metaverse’nin, kripto paraların yaygın olarak kullanılacağı büyük bir fırsat olduğunu söyledi. “Kesinlikle bunun çok büyük bir fırsat olduğuna inanıyorum” diye de ekledi.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

BscScan Nedir ve Nasıl Çalışır?

Avalanche, AVAX

Yatırımcının Avalanche (AVAX) Rehberi