içinde ,

Metaverse Coin’lerine İlgi Artıyor

Kurumsal bilgi teknoloji ve yazılım şirketi Globant’ın yayımladığı rapor, “gamer”ların yaklaşık üçte birinin Metaverse’te kripto para kullanımına ilgili olduğunu gösteriyor.

Globant’ın yürüttüğü ve 1.000’den fazla yetişkin bilgisayar, konsol ve mobil oyuncunun katıldığı ankette, ankete katılan gamer’ların %40’ı play-to-earn (oyna-kazan) oyunlarına büyük ilgi gösterdiklerini ve bu tür oyunların oyunculara kripto para birimleriyle takas edilebilecek oyun içi varlıklar kazanma fırsatı verdiğini söyledi.

Ankete katılanların %53’ü, oynayışlarından kripto para kazanabilselerdi Sandbox ve Decentraland gibi sanal oyun dünyalarında çalışmaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti. Bunun yanında oyuncuların yaklaşık %16’sı geçmişte en az bir NFT satın aldıklarını belirtti.

Rapor ayrıca, ankete katılan oyuncuların %52’sinin, Metaverse’in video oyun endüstrisini değiştireceğini düşündüğünü vurguluyor. Bu oyuncuların %41’i Metaverse’in endüstri üzerinde olumlu bir etkisi olacağını düşünürken, buna katılmayanların yüzdesi %25.

Marka bilinirliği açısından Meta, %73 oyla en çok tanınan metaverse şirketi olurken, onu %27 ile Fortnite’ın yaratıcıları Epic Games, %21 ile Roblox, %15 ile Ethereum tabanlı The Sandbox ve %10 ile Pokemon Go geliştiricileri Niantic takip ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Krizin Ortasında, Sri Lanka MB’den Kripto Uyarısı

Bitcoin BTC

Madenciler Daha Fazla Bitcoin Satar mı?