in ,

MetaMask’ta Swap (Takas) Nasıl Gerçekleştirilir?

MetaMask, gündemdeki gelişmeler göz önüne alındığında kripto varlıklarınızı saklayabileceğiniz en güvenli seçeneklerden biridir. Bu yazımızda MetaMask’ta swap (takas) işlemi gerçekleştirmeyi anlatacağız.

1. MetaMask uzantısını açın.

2. Ana sayfada cüzdan adres bilginizin altında en sağda yer alan Swap (Takas) butonuna tıklayın.

3. Takas etmek istediğiniz token’ları seçin ve Get Quotes (Teklif Al) butonuna tıklayın.

4. Açılan Select a Quote (Teklif Seçin) sayfasındaki teklifleri karşılaştırın ve sizin için en iyi olanı seçin ve Select (Seç) butonu ile onaylayın.

5. Swap (Takas) butonuyla işleminize devam edin ve işleminizin tamamlanmasını bekleyin.

Swap İşlemlerinizi Neden MetaMask ile Yapmalısınız?

Her İşlemde En İyi Fiyat

MetaMask’taki swap işlemleri, birçok toplayıcı (aggregator) ve bireysel piyasalardan fiyatları listeler. Bu sayede her zaman en geniş token seçim aralığına ve en rekabetçi fiyatlara erişmenizi sağlar.

Azaltılmış Gaz Maliyetleri

MetaMask, trade işlemlerinizi en iyi hale getirmek için her işlemde farklı bir ücret uygular. Swap’lar için en uygun fiyatları sağlar ve her işlemde hangi likidite kaynağının en verimli gaz olduğunu belirler.

Daha Az Onay

Swap sırasında DeFi’deki mevcut likiditeye erişim, zaman ve gaz maliyetlerini azaltmak için her bir token yalnızca bir kez onay gerektirir.

Slippage (Fiyat Kayması) Koruması

Bir DEX’te yeterli likidite olmadığında büyük swap işlemleri büyük fiyat dalgalanmalarına maruz kalır. MetaMask ise swap işlemlerinde fiyatlardaki kayma etkisini azaltmak için siparişleri hemen hemen tüm DEX’lere yayar.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Kripto Para Piyasası Düştüğünde Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

PancakeSwap’a Token Nasıl Eklenir?