içinde ,

MetaMask’ı Harmony’e Nasıl Bağlarsınız?

Okuyucularımıza, MetaMask’ı Harmony’ye nasıl bağlayacaklarına dair adım adım bir kılavuz hazırladık.

2021 yılı çapraz zincir ağlarının yılı oldu. Minimum maliyet, hızlı işlem gücü ve çapraz zincir işlevselliği vaat eden birkaç yeni ağ ortaya çıktı. Bunlardan biri, tüm Proof-of-Work (PoW) ve Proof-of-Stake (PoS) zincirlerini birbirine bağlamayı amaçlayan açık ve hızlı bir blockchain olan Harmony One. Ancak Harmony One’ı MetaMask üzerinde nasıl kurar ve kullanırsınız? Gelin adım adım birlikte uygulayalım.

Adım 1: MetaMask’ı Kurun

İlk adım, web/mobil tarayıcınızda bir uzantı olarak MetaMask’ın kurulu olduğundan emin olmaktır. İndirdikten sonra MetaMask, üst çubukta bir uzantı olarak görünecek.

Adım 2: MetaMask’ta Ayarlara Gidin

İkinci adım, tarayıcınızdan MetaMask cüzdanınıza erişmektir. Ekranın sağ üst köşesindeki küçük,  MetaMask uzantısını açtıktan sonra sağ üstteki üç noktaya gidip “Expand View-Görünümü Genişlet” seçeneğini seçerek cüzdanınızı yeni bir sekmede kolayca açabilirsiniz.

Buna tıkladığınızda, cüzdanınızda aşağıdaki resimdeki gibi yeni bir sekme açılacaktır.

Şimdi sağ üst köşedeki dairesel logoya tıklayarak ayarlara gitmeniz gerekiyor.

Git: Ayarlar → Ağlar

Bu ekrana geldiğinizde, sağ üst köşedeki “Add a network – Ağ ekle”yi seçmeniz yeterlidir.

Şimdi, bu kutularda yer alan teknik bilgileri doldurmak için resmi Harmony belgelerini ihtiyacımız olacak. Bilgileri burada kolayca bulabilirsiniz.

Alternatif olarak, bilgileri aşağıdaki resimden de kopyalayabilirsiniz.

Bu bilgileri ilgili kutulara ekledikten sonra devam edin ve “Kaydet”e tıklayın.

Ağ eklendikten sonra MetaMask cüzdanınızdan bu ekrana yönlendirileceksiniz.

Gördüğünüz gibi artık bu zincirdeki $ONE token’lerinize kolayca erişebilirsiniz.

Adım 3: MetaMask’ınıza $ONE Token’i Transfer Edin

Merkezi bir borsa kullanarak $ONE token’i MetaMask cüzdanınıza aktarabilirsiniz. Binance, şu anda Harmony ağı üzerinden aktarılacak $ONE token’i desteklememektedir. Bu nedenle varlıkları ağa aktarmanın en iyi yolu, Harmony One Köprüsü’nü kullanmaktır.

Şimdi ise Harmony One Köprüsü’nü kullanmanız için gerekli süreci anlatacağız. İlk önce Harmony One Köprüsü‘ne gidin.

Buraya geldikten sonra cüzdanlarınız arasında token transfer etmek için Binance veya Ethereum’u kullanabilirsiniz. Ancak Ethereum’daki yüksek fee ücretleri nedeniyle BSC’ye bağlı kalacağız.

Sağ üst köşedeki “Binance” i seçin. Aşağıdaki “Metamask” butonuna tıklayın.

Köprü ile bağlantıya izin vermek için MetaMask cüzdanınızda bir açılır pencere göreceksiniz. Onayladığınızda MetaMask cüzdanınız bağlanacak ve bu şekilde görünecektir.

Şimdi, BSC ağında sahip olduğunuz tüm BNB’yi Harmony’ye aktarmak istediğinizi varsayalım. Bu durumda açılan listeden “BEP20” token tipini ve BUSD token’lerini seçmelisiniz.

Ardından aktarılacak tutar olarak 5 BUSD girin ve varlıkları aynı hesaba aktarıyorsanız “Metamask adresini kullan” seçeneğine tıklayın.

Devam’ı tıkladığınızda, kabul etmeniz için koşullar verilecektir. Kabul ettikten sonra MetaMask üzerinde işlemi onaylamanız istenecektir. İşlem tamamen onaylandıktan sonra Köprü’de buna benzer bir onay görüntüsü alacaksınız.

Şimdi, işlemin gerçekleştiğini ve token’leri cüzdanınıza aldığınızı doğrulamanız gerekir. Bunun için MetaMask cüzdanına geri döneceksiniz. Sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayın ve “View Account in Explorer”ı seçin.

Bu şekilde yeni bir ekran açılacaktır.

Şimdi, “Token” menüsüne gidin ve aktarılan token’leri bulun. Token’lerinizi hemen görmezseniz ağın işlemi biraz zaman alabileceğinden birkaç dakika bekleyin.

Tamamlandığında, token’lerinizi “Token” açılır menüsünde görebileceksiniz.

Burada bscBUSD’u seçin ve en üstteki contract adresini kopyalayın. Adresi kopyaladıktan sonra cüzdanınıza geri dönün ve “Import Token”i seçin.

Contract adresini yapıştırın ve tüm ek ayrıntılar otomatik olarak eklenecektir.

Token’ler eklendikten sonra onlara cüzdanınızda bu şekilde erişebileceksiniz.

Adım 4: Token’lerinizi $ONE’a Dönüştürün.

Bu ek bir adımdır; ancak token’lerinizi $ONE’a dönüştürmek istiyorsanız bunu ViperSwap gibi bir borsada yapabilirsiniz. Sadece borsaya gidin ve cüzdanınızı bağlayın.

Açılır menüden $ONE’a dönüştürmek istediğiniz token’leri seçin ve gerektiğinde ayrıntıları ekleyin.

MetaMask cüzdanınızdaki işlemi onaylamanız istenecektir. Bu yapıldıktan sonra cüzdanınızda yeni eklenen $ONE token’lerini görebileceksiniz.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

TrustFi Booster

TrustFi Booster Lansmanı ve Coxena Katkı Havuzu Duyurusu

NFT Gaming, Metaverse, oyna kazan

Blockchain Tabanlı Play-To-Earn Alanı Büyümesini Sürdürüyor