MetaMask’a AVAX Nasıl Eklenir?

Avalanche, özel blok zincir ağları ve merkeziyetsiz uygulamalar (dApp’ler) oluşturmak için bir platformdur. Bu yazımızda Avalanche’ta MetaMask cüzdanını kurmanın yöntemini adım adım anlatacağız. 

MetaMask, akıllı telefon uygulaması veya web tarayıcı uzantısı olarak sunulan, ücretsiz kullanabileceğiniz bir sıcak cüzdan (hot wallet veya çevrimiçi cüzdan) hizmetidir. Ethereum blokzinciri tabanlıdır. Metamask’ı doğrudan telefonunuza veya bir web tarayıcısına indirebilirsiniz. “Hot” (sıcak) denmesinin sebebi, kripto varlıklarınızı istediğiniz zaman internet aracılığıyla kolayca transfer edebilmenizdir.

MetaMask Cüzdanına Avalanche Ağı Ekleme

1.MetaMask’te oturum açın -> Ağ açılır menüsünü tıklayın -> Özel RPC Seçin

Avalanche’a bağlı MetaMask Cüzdanına AVAX gönderme

Artık Avalanche’ta MetaMask’i kurduğunuza göre, yepyeni sıcak cüzdanınıza biraz AVAX aktarmak isteyebilirsiniz. İşte bu süreç nasıl işliyor:

P veya X Zincirinde paranız varsa, MetaMask’a gönderilmeden önce bunları C zincirine taşımanız gerekir. Bunun nasıl yapılacağına ilişkin talimatlar için lütfen Çapraz Zincir Transferleri hakkındaki makalemizi okuyun.

Paranız C-Chain’de olduğunda, AVAX’ı Avalanche cüzdanınızdan MetaMask cüzdanınıza gönderebilirsiniz.

1.”Gönder”i seçin.

2. Kaynak Zinciri olarak “C Sözleşmesi”ni seçin.

3. MetaMask cüzdan adresinizi kopyalayıp Avalanche cüzdanınızdaki “Adres” alanına yapıştırarak girin. Ardından işlemi onaylayın ve sonlandırın.

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Kriptopara

Bir Sonraki Boğa Koşusunda Bizi Neler Bekliyor

Kripto Piyasasında Wells Bildirimi Nedir ve Neden Önemlidir?