in

Metamask ve NEAR arasında İş Birliğini Sağlayan Yenilik: NETH

Proximity Labs, popüler bir Ethereum cüzdanı olan Metamask ile NEAR blok zinciri arasında uyumluluğu sağlayan akıllı sözleşme NETH’yi geliştirdi. İlk non-Ethereum Virtual Machine (EVM) blok zinciri çözümü olan NETH nedir inceliyoruz. 

NETH, Ethereum (ETH) adreslerinin imza işlemleri yoluyla eşleştirilmiş NEAR hesaplarının uzaktan kontrolünü sağlar. NEAR blok zincirinde geliştirilen NETH, Metamask gibi Ethereum cüzdanlarını kullanan NEAR merkeziyetsiz uygulamalarla (DApp‘ler) doğrudan etkileşime olanak tanır.

NETH akıllı sözleşmesinin çalışma şekli oldukça basittir. NETH, Ethereum hesabından gönderilen imzayı doğrular, doğrulama başarılı olursa Ethereum genel adresini kurtarır ve ilk NETH kurulumundaki adresle eşleştiği sürece işlemin gerçekleşmesini sağlar.

NETH açık kaynaklıdır, non-custodial’dir ve OtterSec tarafından denetlenmiştir. Üçüncü taraflarla veya bir sunucuyla iletişime ihtiyaç duymadan işlemler gerçekleştirilir. NETH kullanıcıları, istedikleri zaman Ethereum hesaplarının eşlemesini kaldırabilir.

Bir NETH hesabı oluşturmak için 0,5 NEAR ödenmesi gerekir. Bu ücret bir hesap adının, erişim anahtarının ve sözleşme storage’in oluşturulmasını kapsar.

İlerleyen süreçte Proximity Labs, hesap oluşturma maliyetinde azalma sağlayacak iyileştirme deneyimi sunmayı planlıyor. Şirket ayrıca kullanıcılar ve geliştiriciler için daha fazla DApp entegrasyonu, eğitim materyali ve kılavuz eklemeyi planlıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Celestia Testnet ile Nasıl Etkileşim Kurulur?

DeepBrain Chain (DBC) Nedir? Nasıl Alınır?