içinde , ,

MetaMask Token’ı Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

MetaMask, akıllı telefon uygulaması veya web tarayıcı uzantısı olarak sunulan, ücretsiz kullanabileceğiniz bir cüzdan hizmetidir. Kripto cüzdan sağlayıcısı MetaMask son zamanlarda kullanıcıları ve kripto piyasasını ilgilendiren bir konu ile karşımıza çıkıyor. 

MetaMask token’ın ne zaman piyasaya sürüleceği oldukça merak ediliyor. Metamask’ın sahibi olan ConsenSys’in kurucusu Joe Lubin, bir token’ın piyasaya sürüleceğini kesin bir şekilde doğruladı.

ConsenSys platformu kendi resmi Twitter hesabından “MetaMask Grants DAO’nun lansmanını duyurmaktan dolayı çok heyecanlı ve gururluyuz.” içerikli bir paylaşımda bulundu. 

Tüm bu gelişmelerin ardından MetaMask’ın airdrop gerçekleştirme ihtimali gündeme geldi. MetaMask söz konusu olduğunda, her cüzdana bir airdrop dağıtılma olasılığı düşükmüş gibi görünüyor. Öte yandan aşağıda yer alan adımları doğru bir şekilde yapan kullanıcıların airdrop alma ihtimali de oldukça yüksek. Gelin birlikte inceleyelim.

İlk olarak cüzdanınıza zincir eklemelisiniz. http://chainlist.org adresine açtıktan sonra cüzdanınızı bağlayın. En popüler zincirleri Metamask uzantısına ya da uygulamasına ekleyin.

İkinci olarak ise MetaMask köprüsüyle etkileşim kurmanız gerekiyor. http://portfolio.metamask.io/bridge adresine gidin ve cüzdanınızı bağlayın. İlk ağ ETH’i seçin ardından aşağıdaki görselden de anlaşıldığı gibi hangi ağa köprü kuracağınızı seçin ve bazı fonları köprüleyin.

Üçüncü adımda ise MM’yi DEX olarak kullanarak bir uygulama içi swap işlevi yapmanız gerekiyor. Swap (takas) simgesine tıklayın ve ETH’nizi takas etmek için bir stablecoin seçin.

Airdrop şansını yükseltmek isteyen kullanıcılar Consensys’e ait olan Gitcoin’e bağış yapabilirler. Bunun için ise gitcoin.co/grants‘a giderek en az 10 dolar bağış yapabilirsiniz. Bununla birlikte, ConsenSys’e ait olan Infura’ya kaydolabilirsiniz. Infura sitesini ziyaret ettiğinizde yapmanız gerekenler karşınıza çıkacaktır. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Solana

KoinSaati Akademi: Solana (SOL) Nedir?

custom token, token

MetaMask Custom Token Ekleme Rehberi