in

MetaMask’ta Bekleyen İşlem Nasıl İptal Edilir?

MetaMask, gündemdeki gelişmeler göz önüne alındığında kripto varlıklarınızı saklayabileceğiniz en güvenli seçeneklerden biridir. Bu yazımızda MetaMask cüzdanınızda bekleyen işlemi nasıl iptal edebileceğinizi anlatacağız.

1. Settings (Ayarlar) sekmesinden Advanced (Gelişmiş Ayarlar) seçeneğine tıklayın. Customize Transaction Nonce (İşlem Anahtarını Özelleştirin) butonuna tıklayın.

2. Yeni bir işlem oluşturun. Yeni işleminizde bu varlıkları kendi public adresinize gönderin. İptal etmek istediğiniz işlemdeki Nonce (Tek Seferlik Anahtar) kısmını yeni oluşturduğunuz işlemin Custom Nonce (Anahtarı Özelleştir) kısmına ekleyin.

Uygulamadaki Nonce Settings (Anahtar Ayarları) kısmını bulmak için işlem onaylama ekranını açın, burada token miktarını girdikten sonra gerekli kısmı göreceksiniz. Düzenlemek için Edit (Düzenle) butonuna basın.

3. Şimdi ise gaz ayarlarınızı doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor. Confirm (Onaylama) sayfasında mavi gözüken Estimated Gas Fee (Tahmini Gaz Miktarı) kısmına tıklayın.

4. Açılan pencerede Advanced Options (Gelişmiş Seçenekler) butonuna tıklayın.

5. Buradan gaz ayarlarınızı yapın. Girdiğiniz ayarların doğruluğundan emin olmak için aşağıdaki talimatları izleyin:

  • Yeni işlemdeki gaz limitinizi bekleyen işleminizle aynı veya biraz daha yüksek olarak ayarlayın.
  • Max priority fee ücretinizi bekleyen işlemin gaz ücretinden en az %10 daha yüksek ayarlayın. Örneğin bekleyen işlemdeki miktar 30 ise yeni işleminizdeki miktarı 33-35 ayarlayabilirsiniz.
  • Max fee ücretinizin bekleyen işlemdeki max fee ücretinden en az %30 daha fazla olduğundan emin olun. Örneğin, önceki ücretiniz 150 ise bu sefer 200’e yakın bir miktar seçin.

6. Yukarıdaki talimatlara uygun miktarlar girdikten sonra Save (Kaydet) butonuna tıklayın. İşleminiz gerçekleştiğinde MetaMask ana sayfasında görüntüleyebilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

2023’te Takip Edilmesi Gereken 4 Layer-1 Kripto Projesi | Bölüm 1

Metamask

MetaMask Out of Gas Hatası Çözümü