in ,

MetaMask Kurumsal Varlıklar İçin DeFi İşlevselliğini Genişletiyor

Dünyanın en popüler Web3 ağ geçidi ve cüzdanı olan MetaMask, 10 Haziran’da yeni bir varyant olan MetaMask Kurumsal’ı sunarak ünlü çok zincirli işlevselliğini kurumsal varlıklara genişlettiğini duyurdu.

Ethereum ve diğer EVM uyumlu blok zincirlerini kapsayan ConsenSys’in sahip olduğu platform, şimdi kurumsal oyuncuları, hedge fonlarını ve kurumsal varlıkları merkeziyetsiz finans (DeFi) dünyasına çekmeyi hedefliyor.

Perakende Sürümünden Nasıl Farklı Olacak?

MetaMask henüz herhangi bir ekran görüntüsü sağlamamış olmasına rağmen, yeniden tasarlanan arayüzün en önemli DApp’ler ile içeriden yerel etkileşime izin vermesi anlaşılabilir. Perakende sürüm yalnızca, gelecekteki cüzdan tokenlerine hak kazanmanın birincil yolu olan tokenler arası takas özelliğini içermektedir.

Bu, “MetaMask arayüzünü kullanarak DeFi protokolleri ve uygulamaları ile token takası, ödünç alma, ödünç verme, yatırım yapma ve etkileşimde bulunma için fon sağlama” web sitesi açıklamasından alınabilir. Kurumsal düzeyde güvenlik, çoklu imza desteği ve uyumluluk için özellikler içerecektir.

Birden fazla saklama cüzdanı ile bağlanabilir ve süreçleri basitleştirmek için Curv kullanılmıştır, bu da kurumsal kullanıcıların tek seferde bir işlemi tamamlamak için gereken birkaç işlemi onaylayabileceği anlamına gelir.

MetaMask Cüzdanının İlk Kullanıcı Programı

ConsenSys, cüzdanın piyasaya sürülmesinden önce erken bir ilk kullanıcı programı olarak başlatacak. Seçilmiş bir grup kurumsal üyenin platformu kullanmasına ve bu konuda geri bildirimde bulunmasına izin verecektir. Onların önerileri MetaMask Kurumsal’ı şekillendirecek. Ayrıca, bu işlevselliği rakiplerinden önce elde edebilecekler ve müşterilerini daha önce dahil edebilecekler.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin

Bitcoin Yatırımcıları İçin Güncel Haber Takibinin Önemi

Deneyimli Analist Cardano ve Swipe’tan Yükseliş Bekliyor