in ,

MetaMask Kendi Tokenini Çıkarmayı Düşünüyor

MetaMask ekibi, yerel bir token için kullanım senaryoları üzerinde çalışıyor.

Popüler cüzdan sağlayıcısı MetaMask, bir topluluk çağrısında açıklandığı üzere bir token çıkartmayı ve airdrop yapmayı düşünüyor.

Metamask, Tokenleri İçin Kullanım Senaryoları Düşünüyor

İlk topluluk çağrısı sırasında MetaMask geliştirme ekibi, nihai bir token çıkartmak için potansiyel planları tartıştı. Ekip, acil bir planı olmamasına rağmen, gelecekte bir token çıkarabileceğini açıkladı.

Kıdemli yazılım mühendisi Erik Marks, projenin bir kripto tokeninin çıkarılmasıyla “projeyi topluluğa ait yapma fikrine kesinlikle açık” olduğunu belirtti.

Ancak, ekibin “kullanım senaryosu olmayan” bir token oluşturmak istemediğini belirten koşullar da ekledi. Bunun yerine, ekip “kullanım senaryosunun ikna edici olmasını istiyor.”

Marks ayrıca bir pump ve dump olasılığı hakkındaki endişelerini de dile getirdi. Bir ICO’nun “topluluğa fayda sağlayacağını çünkü hemen pumplanacağını” açıkladı, ancak “bazı insanların onu satacağı ve dumplayacağı” konusundaki endişelerini de dile getirdi.

2020 yazındaki DeFi fırtınasından bu yana, Uniswap ve 1Inch gibi popüler DeFi platformları, ilk destekçilerine bir miktar token airdropladı. Topluluk üyelerine dağıtılan bu airdroplar, bu dApp’lerin kullanıcıları için oldukça kazançlı oldu.

Bu durum, en önemli DeFi araçlarından biri olan MetaMask’ın da kullanıcı topluluğuna bir airdrop yapabileceği yönünde spekülasyonlara yol açtı. Ekip şimdi, acil bir planı olmamasına rağmen, aslında bir token çıkartmayı ve airdrop yapmayı araştırdığını açıkladı.

MetaMask, çoğu DeFi uygulaması için varsayılan cüzdandır ve aylık beş milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir. Bir cüzdan hizmeti sağlamanın yanı sıra MetaMask, kullanıcıların cüzdan içinden token alışverişi yapmasına izin veren takaslar da sağlar.

Bir token çıkartmak için geçici planın yanı sıra, MetaMask ekibi, varlıkların farklı zincirler ve Layer 2 çözümleri arasında köprülenmesine olanak tanıyan yeni özellikler de geliştiriyor.

Kaynak: Crypto Briefing

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Onur Özgür tarafından yazıldı.

Endüstriyel tasarım eğitimim dışında 2021'in ilk aylarından beri blockchain ve kriptoparalarla ilgileniyorum ve içerik üretiyorum. Sadece yatırım yapma ve para kazanma amacıyla başladığım bu yolda şimdi bir kariyer hedefliyorum ve bu yönde kendimi geliştirmeye ve başkalarına da elimden geldiğince yardım etmeye özen gösteriyorum.

woo

WOO Network Kucoin’de Listeleniyor: $WOO Nedir?

Ethereum

KoinSaati Akademi: Ethereum (ETH) Nedir?