in

MetaMask Hesap Kurtarma Rehberi

MetaMask, gündemdeki gelişmeler göz önüne alındığında kripto varlıklarınızı saklayabileceğiniz en güvenli seçeneklerden biridir. Bu yazımızda MetaMask’ta hesap kurtarma işlemini anlatacağız.

1. Eğer hesabınız kilitli değilse ilk işleminiz hesabı kilitlemek olmalıdır. Bunun için sağ üstte yer alan hesap simgenize tıklayıp açılan menüden Lock (Kilitle) butonunu seçin.

2. Önünüze gelen sayfada Forgot Password (Şifremi Unuttum) butonuna tıklayın.

3. Yeni sekmede doldurabileceğiniz birçok boş alan bulunur. Buradaki alanlara 12 harfli Secret Recovery Phrase’inizi (Şifre Kurtarma Cümlesi) girin. Tüm kelimeleri doğru sırada ve küçük harfle yazdığınızdan emin olun.

4. Şifrenizi yenilemeniz için bir sayfa açılacaktır. Burada yeni ve güvenli bir şifre oluşturun.

5. Şifrenizi onaylamak için şifreyi tekrar yazın.

6. Restore (Kurtar) butonuna basın.

İşleminiz bu kadar! Hesabınızın kilidi açıldıktan sonra aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

MetaMask Benim Yerime Şifremi Değiştirebilir Mi?

MetaMask, cloud-based (bulut tabanlı) bir çözüm olmadığı için kişiye özel Secret Recovery Phrase’lere erişimi yoktur. Cihaza özel olduğu için bu cümleyi yalnızca siz görüntüleyebilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

fenomenlerinin

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 16 Kasım 2022

2023’te Takip Edilecek En İyi 11 Blockchain Girişimi