in , , ,

MetaMask Flask Nedir?

flask

MetaMask Flask, geliştiriciler için tasarlanmış bir yazılım dağıtımıdır. MetaMask ekibinin yeni fikirler ve özellikler deneyebileceği bir laboratuvar gibidir. Flask günlük kullanım için tasarlanmamıştır ve deneysel, hatta bazı durumlarda tehlikeli olabilecek bir işlevselliğe sahiptir. Henüz MetaMask kadar oturmuş bir yapıya sahip değildir.

Peki Neden Geliştirildi?

Çoğumuz MetaMask’ı, Web3’te gerçekleşen tüm harika gelişmelere erişmemizi sağlayan bir yazılım olarak düşünürüz. MetaMask’ın kullanıcılar için bu kadar iyi çalışmasının nedenlerinden biri, öncelikle geliştiriciler için iyi çalışmasıdır. Bu sayede MetaMask’ı uygulamanıza veya blok zinciri özellikli web sitenize entegre etmek oldukça kolaydır.

custom token, token

MetaMask her zaman geliştirici deneyimine odaklanmıştır ve topluluk bu gelişmelere olumlu yanıtlar vermiştir. Son zamanlarda kripto ekosistemi daha da değer kazandıkça MetaMask’ın güvenli ve istikrarlı bir üretim versiyonuna sahip olmak önemli bir durum haline geldi. Bu nedenle uygulamanın test versiyonu olarak da adlandırabileceğimiz Flask geliştirildi.

Flask Ne İşe Yarar?

Flask aracılığıyla geliştirilen ilk önemli özellik MetaMask Snaps oldu. Snaps, geliştiricilerin uygulamaya istedikleri her türlü işlevselliği eklemelerine olanak tanıyor. Oldukça geniş kullanım alanına sahip ve aşırı güvenli olmasa da Snaps, şu anda yalnızca Flask üzerinden kullanılabiliyor. Ancak yakın gelecekte kullanıcılar, MetaMask deneyimlerini bu araç sayesinde özelleştirebilecekler.

Nasıl Kullanılır?

Teknik bilginize güveniyorsanız Snaps’le alakalı detaylı bilgiye buradan ulaşabilir ve Flask’ı linkten indirip yükleyebilirsiniz. Ama unutmayın, tek seferde yalnızca bir MetaMask yüklemesi gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle eğer Flask kullanmak istiyorsanız MetaMask’ınızı devre dışı bıraktığınızdan veya farklı bir tarayıcı kullandığınızdan emin olun.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 21 Kasım 2022

blockchain

Blockchain Teknolojisinin Sağlık Sektöründe Kullanımı