içinde

MetaMask Cüzdanınızdan Trust Wallet’a Nasıl Geçiş Yapılır?

Aşağıda yer alan adımlar MetaMask Cüzdan’dan Trust Wallet’a geçişi anlatıyor. Anlatımda, Ethereum Cüzdan’ını içe aktarmak için bir Recovery Phrase (Kurtarma İfadesi) kullanılıyor. 

1.Adım – ETH Adresini Alma

İlk olarak, MetaMask Cüzdan’ınızın Genel Anahtarını (Public Key) veya Ethereum adresini biliyor olmanız gerekiyor. Ethereum adresini biliyor olmanız, son adıma geldiğinizde geri kalan adımları doğru bir şekilde yapıp yapmadığınızı kontrol etmek için size yardımcı olacak.

MetaMask Cüzdan’ınızı açın, sol üstteki 3 noktaya dokunun, Receive’e tıklayın. Ardından, QR Kodu seçeneğine dokunun. Ekranda bulunan ETH adresinizi not alın. Tercihen ekran görüntüsü almanız işinizi kolaylaştıracaktır.

.

     

2.Adım –  Recovery Phrase Alma

Yine aynı şekilde 3 noktaya dokunun, ardından Settings’e (Ayarlar) erişmek için dişli şeklinde dizayn edilmiş simgeye dokunun. Sonrasında, Security & Privacy (Güvenlik ve Gizlilik) seçeneğine dokunun ve aşağı doğru kaydırın. Reveal Seed Phrase kısmına dokunduktan sonra Recovery Phrase’e ulaştınmış olacaksınız. Ekranda görünen Phrase’i not almayı unutmayın. Recovery Phrase’i ekran görüntüsü olmak yerine eksiksiz bir şekilde not almanız daha güvenli olacaktır.

3.Adım – Wallet Import Screen’a Erişim

Trust Wallet ‘ı açın ve ardından Settings’e dokunun. Setting kısmında, Wallets (Cüzdanlar) yazan bölüme dokunun. Import Screen (İçe Aktarma Ekranı) bölümüne erişmek için sağ üstteki “+” işaretine dokunmalısınız.  Ardından Ethereum’a dokunun.

4.Adım- Recovery Phrase’i (Kurtarma İfadesi) İçe Aktarma

Import Ethereum ekranının Phrase sekmesinde Recovery Phrase kurtarma ifadesini yazın. Alternatif olarak, varsa QR kodunu tarayabilirsiniz. Cüzdanı kolayca tanıyabilmeniz için bir İsim girin. Yazmayı bitirdikten sonra, Import kısmına dokunmanız yeterli olacaktır.

5.Adım – ETH Adresini Karşılaştırın

İçe aktarma işlemini tamamladıktan sonra Trust Wallet ile diğer cüzdandaki ETH adresini karşılaştırın. Adresler aynı ise geçişi başarıyla gerçekleştirdiniz demektir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

stETH

stETH Nedir? Neden Ethereum Fiyatından Saptı?

Musk ve Şirketleri, DOGE Manipülasyonundan Dava Edildi