in ,

MetaMask Cüzdanınızda Özel Tokenlerinizi Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

Bir cüzdan ve tarayıcı uzantısı olarak MetaMask, herhangi bir ERC-20 standart tokeni ile tamamen uyumludur. Şimdiye kadar, muhtemelen yeni hesabınıza ETH yüklediniz, Metaverse’nin etrafından dolaştınız ve diğer tanınmış ERC-20 tokenleri için işlem yapmaya başladınız. Buraya kadar birkaç adım daha attıktan sonra, cüzdanınıza özel tokenleri nasıl ekleyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Bu yazımızda bunun nasıl gerçekleşeceğini sizlere aktaracağız.

MetaMask’ın token listesinin kapsamlı olmadığını fark etmiş olabilirsiniz (Ethereum’da toplam 387.972 ERC-20 token ve 10.603 ERC-721 token basılmıştır.) Peki Metamask cüzdanınızda özel tokeninizi bulamadığınızda ne yapmalısınız?

MetaMask

Sağlanan arama listesinde otomatik olarak görünmeyen tokenleri çok rahat bir şekilde ekleyebilirsiniz. Bu yazı, MetaMask cüzdanınıza özel tokeninizi eklemenin iki kolay yolunu açıklayacaktır.

Etherscan’dan MetaMask Cüzdanına Özel Token Ekleme

MetaMask, ERC-20 standart tokenlerinizi hesap sayfanızda görüntüler. Bu aşağıdaki demo resminde hesap cüzdanında .0125 ETH ve 12 SAI var.

MetaMask

 1. Uygulama içi tarayıcınızı açın
 2. Etherscan’a gidin
 3. Özel tokeninizi arayın
 4. Aşağı kaydırın ve tokenin sözleşme adresini alın
 5. Cüzdanınıza geri dönün
 6. “Token Ekle” seçeneğini seçin
  MetaMask, “token simgesini” ve “diğer token özelliklerini” otomatik olarak günceller
 7. Özel tokeniniz, cüzdanınızda diğer tokenlerinizle birlikte görünecektir

CoinGecko’yu Kullanarak MetaMask Cüzdanına Özel Token Ekleme

Cüzdanınıza token eklemenin bir başka yolu da CoinGecko kullanmaktır. Tarayıcıya gidin, özel tokeninizi arayın, MetaMask baş logosuna tıklayarak cüzdanınıza ekleyebilirsiniz.

MM Series

 1. Uygulama içi tarayıcınızı açın
 2. Etherscan’a gidin
 3. Özel tokeninizi arayın
 4. Aşağı kaydırın ve tokenin sözleşme adresini alın
 5. MetaMask baş logosuna tıklayın
 6. “Token Ekle” seçeneğini seçin
 7. Özel tokeniniz, cüzdanınızda diğer tokenlerinizle birlikte görünecektir

MetaMask

İpuçları

???????????? MetaMask’ta istediğiniz kadar hesap oluşturabilirsiniz, ancak dikkatli olun çünkü onları silemezsiniz. Özel kullanımlarını hatırlamanıza yardımcı olması için hesaplarınızı adlandırmayı deneyebilirsiniz. Birkaç hesaba sahip olmak oldukça iyi bir avantajdır. Airdrop’lar gerçekleştiğinde, bunlar kimliğe göre değil hesaplara göre gerçekleşir. Bir airdrop, bir protokolün para değerinde ücretsiz tokenler vermesidir. Örneğin, UniSwap bir airdrop yayınladığında, birden fazla hesabı olan bazı kişiler birkaç bin dolar değerinde token aldı.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

24 Nisan 2021: Solana, Basic Attention Token Ve Chiliz Fiyat Analizi

kuantum, teknoloji

Kuantum Bilgisayarlar Ve PoW PoS İçin Barındırdığı Tehditler