in , ,

MetaMask Cüzdanına Para Yatırma Rehberi

MetaMask, gündemdeki gelişmeler göz önüne alındığında kripto varlıklarınızı saklayabileceğiniz en güvenli seçeneklerden biridir. Bu yazımızda MetaMask cüzdanınıza nasıl para yatırabileceğinizi anlatacağız.

MetaMask cüzdanınıza token eklemenin en popüler iki yolu şunlardır:

  • Coinbase, Gemini gibi borsalardan çekmek
  • Ödeme arayüzü olan Wyre aracılığıyla ETH (ERC-20) satın almak

Token satın almak veya diğer borsalardan çekmek için MetaMask ana sayfasında yer alan Add Token (Token Ekle) butonuna tıklayın. MetaMask bir Ethereum cüzdanı olduğu için varsayılan token ETH olmasına rağmen bu buton aracılığıyla yaygın olarak işlem gören çeşitli token’lara ulaşabilirsiniz.

İstediğiniz token’ı ekledikten sonra içe aktarması daha kolay olacaktır. Seçtiğiniz coin, ETH’nin hemen altında yer alan Assets (Varlıklar) sayfasında görünecektir.

Farklı Bir Borsadan MetaMask’a Token Aktarma

Deneyimli bir kripto trader’sanız başka bir borsadan içe aktarma en kolay yöntem olacaktır. Tercih ettiğiniz borsa uygulamasına geçmeden önce MetaMask cüzdan adresinizi kopyalayın ve bu adresi Send (Gönder) kısmına yapıştırın. Sonrasında işlemi onaylamanız yeterlidir.

Wyre Kullanarak ETH Satın Alma

Token elde etmenin bahsedeceğimiz diğer yolu da Wyre üzerinden ETH satın almaktır. MetaMask’ta Wyre aracılığıyla ETH satın almak, farklı bir token saklamak, trade veya swap etmek için varlıklarınızı doğrudan cüzdanınızda bulundurmanıza olanak tanır. Bu özelliğe, MetaMask ana sayfasındaki Buy (Satın Al) butonuna tıklayarak erişebilirsiniz.

Wyre satın alma arayüzüne girdikten sonra bir tutar girmeniz ve ardından fatura ayrıntılarını girmeniz istenecektir. Wyre üzerinden ETH satın almak için bir banka kartı kullanmanız gerekir. Kredi kartları kabul edilmemektedir.

Wyre’ın döviz kurunun diğer borsalardan farklı olabileceğini ve şirketin hizmetlerini kullanmak için bir ücret talep ettiğini unutmayın. Wyre’ın ücretlerinin ayrıntılı bir hesaplamasını web sitesinde bulabilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Near Protocol’de Yardımcı Platformlar

Ethereum’da Node Nasıl Kurulur?