in ,

MetaMask Custom Token Ekleme Rehberi

custom token, token, metamask

MetaMask, gündemdeki gelişmeler göz önüne alındığında kripto varlıklarınızı saklayabileceğiniz en güvenli seçeneklerden biridir. Token eklerken aradığınız token MetaMask’taki popüler token’lar arasında değilse arama kısmında görüntülenmeyebilir. Bu durumda manuel olarak eklemeniz gerekir. Bu yazımızda MetaMask’ta custom token ekleme işlemini anlatacağız.

Web Tarayıcısı

MetaMask ana sayfasındaki Assets (Varlıklar) kategorisinin altında bulunan Import Tokens (Token’ları İçe Aktar) butonuna tıklayın.

Üstte yer alan Custom Token sekmesine geçin ve ardından ilk alana eklemek istediğiniz token’ın adresini girin.

Genellikle adres girildiğinde token kısaltması (BTC, ETH vs.) ve token decimal bilgisi otomatik olarak eklenir. Eklenmediği durumlarda sizin eklemeniz gerekir.

Devam etmek için Add Custom Token (Custom Token Ekle) butonuna tıklayın.

Onaylama sayfasına yönlendirileceksiniz, işlemi onayladıktan sonra Import Tokens (Token’ları İçe Aktar) butonuna tıklamanız yeterlidir.

İşleminiz bu kadar! Eklediğiniz custom token, cüzdanınızda görüntülenecektir.

Mobil

Cüzdan ana sayfanızdaki Import Tokens (Token’ları İçe Aktar) bağlantısına tıklayın.

Custom Token sekmesine tıklayın. Burada token’a ait bilgilerin görüntüleneceği alanlar göreceksiniz.

Token adresini ilk boş alana girin. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bilgiler otomatik olarak doldurulacaktır ama doldurulmazsa manuel olarak bilgileri eklemeniz gerekir.

Token’ı cüzdanınıza eklemek için Import (İçe Aktar) butonuna tıklayın.

İşlem tamamlandığında cüzdan ana sayfanıza geri yönlendirileceksiniz ve eklediğiniz custom token’ı Tokens (Token’lar) sekmesi altında görebileceksiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

MetaMask Token’ı Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Sorare’de Defans Oyuncusu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler