in

MetaMask: BSC Ağı Eklemek

MetaMask bir Ethereum cüzdanı olması nedeniyle diğer ağlar üzerinden fon transferi gerçekleştirmek istiyorsanız cüzdanınızda belli başlı ayarlamalar yapmanız gerekmektedir.

MetaMask cüzdanınızın kurulumunu gerçekleştirdiğinizde BSC ağındaki token’ları alım – satım veya transferini gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Bunu yapabilmeniz için MetaMask cüzdanınızdaki hesabın ağ ayarlarını manuel olarak değiştirmeniz gerekir.

MetaMask cüzdanınızı açtıktan sonra “Settings”e (Ayarlar) tıklayın. Ayarlar sayfasında önce “Networks”e (Ağlar) daha sonra aşağıda yer alan “Add Network”e (Ağ ekleyin) tıklayın.

Aşağıda yer alan sayfaya ulaştığınızda, kutuları doldurmanız istenecek. Aşağıda belirttiğimiz şekilde doldurun;

Network Name (Ağ Adı): Smart Chain

New RPC URL (Yeni PRC URL’si): https://bsc-dataseed.binance.org/

ChainID (Zincir Kimliği): 56

Symbol (Sembol): BNB

Block Explorer URL (Blok Tarayıcı URL’si): https://bscscan.com

Yukarıda istenen bilgileri doldurduktan sonra “Save”e (Kaydet) tıklayın. Ana ekrana döndüğünüzde artık cüzdandaki varlık biriminiz BNB cinsinde olacak. Bu, artık BSC ağında olduğunuz anlamına gelir. Artık MetaMask cüzdanınızda Binance Smart Chain Ağında işlem yapmaya hazırsınız.

Eğer tekrar Ethereum ağına dönmek istiyorsanız, “Networks”ten (Ağlar) Ethereum mainnet’i seçmeniz gerekmektedir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Velas (VLX) Nedir?

Kripto Piyasasının Muhtemel 2024 Boğa Koşusunu Ne Yönlendirecek?