in ,

MetaMask Bridges Nedir? Nasıl Kullanılır?

custom token, token, metamask

MetaMask, gündemdeki gelişmeler göz önüne alındığında kripto varlıklarınızı saklayabileceğiniz en güvenli seçeneklerden biridir. Bu yazımızda ise birçok blok zincir teknolojisinde duymuş olabileceğiniz bridge (köprü) özelliğinden bahsedeceğiz.

Bridge (Köprü) Nedir?

Blockchain teknolojisinde önemli bir yere sahip olan köprüler, token’lerinizi farklı blok zincirleri arasında aktarmanıza olanak sağlayan yapı taşlarıdır. Örneğin Polygon ağı üzerinde bir dApp ya da oyun geliştirmek istiyor ancak varlıklarınızı Ethereum mainnet’inde saklamak istiyor olabilirsiniz. Ethereum blok zincirinde depoladığınız ETH, USDC veya diğer token’leri köprüler aracılığıyla Polygon’a aktarabilirsiniz.

MetaMask Bridges Nasıl Kullanılır?

1. Cüzdanınızın MetaMask’a bağlı olduğundan ve aktarmak istediğiniz token’lerin seçtiğiniz hesapta bulunduğundan emin olun.

2. From This Network (Kaynak Ağ) alanında token’leri göndereceğiniz kaynak ağı seçin.

3. You Send (Gönderilen) kısmında göndermek istediğiniz token’e ait bilgileri girin. Açılan listede; köprüleme işlemini gerçekleştirebileceğiniz token’lerin yanında “Able to Bridge”, işlemi gerçekleştiremeyeceğiniz token’lerin yanında ise “Unable to Bridge” yazacaktır. Bu listeden köprüleme yapabileceğiniz uygun token’i seçin.

4. To This Network (Hedef Ağ) başlığı altında yer alan ağlardan birini seçin.

5. Gönderilecek token ve miktarını girdiğinizde aggregator’lar (toplayıcılar) size uygun seçenekleri sıralayacaktır. Recommended Bridge (Önerilen Köprülemeler) başlığı altındaki işlemlerden birini seçin.

6. Seçmek istediğiniz önerinin sağ üst köşesinde yer alan ok simgesine tıklayarak tahmini zamanlamaları ve ücretlendirmeleri kontrol edin.

7. Diğer teklif ve önerileri görmek için Choose a Different Bridge (Diğer Köprüleme Seçenekleri) butonuna tıklayın.

8. Size uygun seçeneği bulduğunuzda teklifin hemen altında yer alan Confirm Bridge (Köprülemeyi Onayla) butonuna tıklayın.

9. MetaMask, cüzdanınızı onaylamanız için gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. Onayladıktan sonra işleminizin gerçekleşmesi için bir süre bekleyin.

Yapmanız gerekenler bu kadar!

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

kripto

Kripto Sözlüğü (I-L)

EVMOS Hakkında Bilmeniz Gerekenler