in

MetaMask, Apple Pay Entegrasyonunu Tanıttı

MetaMask, mobil sürümü 4.3.1 ile bir dizi güncelleme duyurdu, bunlardan en önemlisi ise Apple Pay entegrasyonu oldu.

ConsenSys’e ait MetaMask, iPhone ve Apple Pay kullanıcıları için duyurduğu bir dizi güncellemede, mobil uygulama aracılığıyla bir banka veya kredi kartı kullanarak kripto para satın alınabileceğini açıkladı. Böylece Ethereum’u (ETH) merkezi bir borsadan uygulamaya aktarma ihtiyacı ortadan kalkmış oluyor. 

MetaMask, banka kartı ve kredi kartı işlemlerini desteklemek için iki ödeme noktası yani Wyre ve Transak kullanıyor. Apple kendi platformu aracılığıyla doğrudan kripto ödemelerini desteklemiyor. Bu nedenle kriptoyu destekleyen ve Apple Pay ile entegre olan Wyre aracılığıyla bu işlemin yapılması gerekiyor. 

Bununla birlikte MetaMask’ın yayımladığı tweet serisindeki diğer tweet’lerine göre, bazı işlemler özel bir blokzincirinde yapıldığı veya gas fee kullanıcı adına bir proje tarafından ödendiği durumda gas fee olmayabilir.

MetaMask, token göndermeye yönelik başka bir güvenlik güncellemesi hakkında de tweet attı. ETH’yi sadece bir alıcı adresine göndermenin aksine, token’ler, belirli miktarda token’in bir alıcı adresine nasıl gönderileceğine ilişkin talimatları içeren bir sözleşme adresine gönderilir. Son güncellemeyle kullanıcılar artık işlemi hangi sözleşmenin talep ettiğini açıkça görebilir, bu sözleşmeyi etiketleyebilir ve kaydedebilir.

Transak aracılığıyla bir süredir, MetaMask’taki Ethereum ana ağında Tether (USDT), USD Coin (USDC) ve Dai (DAI) stabilcoin’lerini satın almak mümkündü. Yapılan son güncelleme, 60’tan fazla küresel para birimini kullanarak kripto satın almak amacıyla banka havalesi yapmaya ve kredi/banka kartı kullanmaya olanak tanıyor. 

ConsenSys iletişim ve içerik direktörü James Beck, güncellemelerin erişilebilirliği artırmak ve sorunları azaltmak amacıyla yapıldığını belirtirken, “Kullanıcıların, kripto para birimlerini uygulamanın içinde dönüştürme ve uygulamadan ayrılmak zorunda kalmamalarını istedik. Daha fazla entegrasyon yakında gelecek” yorumunda bulundu. 

Ayrıca MetaMask, yoğun talep üzerine Apple Dark Mode özelliğini de tanıttı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Bored Ape Temalı Burger Restoranı Açılıyor

Galatasaray, GAMI World

Galatasaray X GAMI World Anlaşması