in ,

MetaMask Airdrop’u Nasıl Alınır?

custom token, token, metamask

MetaMask, akıllı telefon uygulaması veya web tarayıcı uzantısı olarak sunulan, ücretsiz kullanabileceğiniz bir cüzdan hizmetidir. Metamask’ın sahibi olan Consensys’in kurucusu Joe Lubin, bir token’ın piyasaya sürüleceğini doğruladı. Tüm bu gelişmelerin ardından MetaMask’ın airdrop gerçekleştirme ihtimali gündeme geldi.

MetaMask söz konusu olduğunda, her cüzdana bir airdrop dağıtılma olasılığı düşükmüş gibi görünüyor. Bununla birlikte, aşağıda yer alan adımları doğru bir şekilde yapan kullanıcıların airdrop alma ihtimali de oldukça yüksek. Bu yazımızda olası bir airdrop ihtimaline karşı nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini ele aldık.

İlk olarak cüzdanınıza zincir eklemelisiniz. http://chainlist.org adresine açtıktan sonra cüzdanınızı bağlayın. En popüler zincirleri Metamask uzantısına ya da uygulamasına ekleyin.

İkinci olarak ise MetaMask köprüsüyle etkileşim kurmanız gerekiyor. http://portfolio.metamask.io/bridge adresine gidin ve cüzdanınızı bağlayın. İlk ağ ETH’i seçin ardından aşağıdaki görselden de anlaşıldığı gibi hangi ağa köprü kuracağınızı seçin ve bazı fonları köprüleyin.

Üçüncü adımda ise MM’yi DEX olarak kullanarak bir uygulama içi swap işlevi yapmanız gerekiyor. Swap (takas) simgesine tıklayın ve ETH’nizi takas etmek için bir stablecoin seçin.

Airdrop şansını yükseltmek isteyen kullanıcılar Consensys’e ait olan Gitcoin’e bağış yapabilirler. Bunun için ise gitcoin.co/grants ‘a giderek en az 10 dolar bağış yapabilirsiniz. Bununla birlikte, ConsenSys’e ait olan Infura’ya kaydolabilirsiniz. Infura sitesini ziyaret ettiğinizde yapmanız gerekenler karşınıza çıkacaktır. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Sorare’de Kaleci Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

kripto analiz

Dolaşımdaki Arz, Toplam Arz ve Maksimum Arz