in ,

MetaMask’a AVAX Ağı Eklemek

Metamask

MetaMask cüzdanı varsayılan ayarlarına göre Ethereum ana ağına bağlıdır. Cüzdanınıza Avalanche’ı (AVAX) eklemek için uzantıya bu ağın bilgilerini eklemeniz gereklidir.

1.Adım Cüzdan uzantınızı açın ve ağ açılır menüsüne tıklayın.

2.Adım “Add Network” ögesine tıklayın.

3.Adım “Add a network” sayfasına yönlendirileceksiniz. Aşağıdaki bilgileri kopyalayarak yapıştırın ve “Save” tuşuna tıklayın.

Network Name (Ağ Adı)

Avalanche Network

New RPC URL (Yeni RPC URL’si)

https://api.avax.network/ext/bc/C/rpc

Chain ID (Zincir Kimliği)

43114 veya 0xa86a

Currency Symbol (Para Birimi Sembolü)

AVAX

Block Explorer URL (Blok Gezgini URL’si)

https://snowtrace.io/ or https://cchain.explorer.avax.network/

MetaMask

4.Adım MetaMask cüzdanınız artık Avalanche ağına bağlanmıştır.

MetaMask

AVAX Token’lar MetaMask’e Nasıl Gönderilir?

Avalanche ağını bağladıktan sonra Avalanche token’larınızı (AVAX) başka bir Avalanche cüzdanından MetaMask’e gönderebilirsiniz.

Avalanche ağında 3 blockchain yer alır: Exchange Chain (X-Chain), Contract Chain (C-Chain) ve Platform Chain (P-Chain).

Yalnızca C-Chain MetaMask ile uyumludur, bu da MetaMask cüzdanınıza AVAX transfer etmek için yalnızca C-Chain’i kullanabileceğiniz anlamına gelir. Dikkatli olun! Yanlış zinciri seçerseniz, token’larınızı kaybedebilirsiniz.

1.Adım Avalanche cüzdanınıza girin ve sayfanın üst tarafında yer alan “Balance” kutusundan AVAX token’larınızın nerede olduğunu kontrol edin.

Metamask

AVAX token’larınız X-Chain cüzdanınızdaysa, MetaMask’e göndermeden önce bu token’ları C-Chain cüzdanınıza transfer etmeniz gereklidir.

  • Soldaki menü çubuğundan “Cross Chain” ögesini seçin.

  • “Destination chain” olarak “C Chain”i seçin. Daha sonra X-Chain cüzdanınızdan transfer etmek istediğiniz tutarı girin ve “Confirm” tuşuna tıklayın. Bu işlem için küçük bir işlem ücreti ödemeniz gerekecektir.

MetaMask

2.Adım Şimdi soldaki menü çubuğundan “Send” bölümüne girin.

3.Adım “Source chain” olarak C’yi seçin. MetaMask’e göndermek istediğiniz tutarı girin.

MetaMask

4.Adım MetaMask cüzdanınıza gidin ve adresi kopyalayın.

MetaMask

5.Adım Avalanche cüzdanınıza geri gidin, “To Address” alanını bulun ve MetaMask cüzdan adresini yapıştırın. Gas ücretini kontrol edin ve transferi tamamlamak için “Confirm” tuşuna tıklayın. İşlem onaylanır onaylanmaz AVAX’larınızı MetaMask cüzdanınızda görebilirsiniz.

MateMask

Artık işleminiz gerçekleşti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Trust Wallet Kullanmanız için 10 Neden!

2027’de Kripto Para Piyasası için Olası 5 Senaryo