in

Meta’dan “Meta Pay” Adımı

Meta Platforms Inc.’in (eski adıyla Facebok) geliştirdiği kripto ve blok zinciri ile ilgili ürünleri ve hizmetleri entegre edecek yeni bir dijital ödeme platformu üzerinde çalıştığı söylentileri güçleniyor. Meta, “Meta Pay” adıyla beş ticari marka başvurusunda bulundu.

Yapılan bu ticari marka başvuruları Ticari Marka avukatı Josh Gerben tarafından onaylandı.

 

Ticari marka başvurularında açıklama kısmında Meta Pay, e-ticaret için oluşturulmuş indirilebilir bir bilgisayar yazılımı olarak tanımlandı. Bunlara mal ve hizmet siparişi vermek ve satın almak ve hatta bir kripto cüzdanı olarak hizmet etmek de dahil edildi. Belgede, kullanıcıların kripto varlıklara yatırım yapmanın yanı sıra borsa hizmetleri sunacağı da belirtildi.

Sosyal medya devi Aralık 2021 tarihinde MetaBank’tan MetaPay.com alan adını 60 milyon dolarlık bir anlaşmayla satın almıştı.

Mart ayında, metaverse ve blockchain teknolojisi ile ilgili sekiz ticari marka başvurusunda bulunan şirket, mayıs ayında NFT’leri Instagrama getirmek için çalışmalarını hızlandırdı. Bunun yanında San Fransisco’da metaverse temalı ilk fiziksel perakende mağazasını açtı.

Fakat Meta’nın metaverse adımları henüz bekleneni verememiş gibi görünüyor. Meta’nın, metaverse platformları dahil olmak üzere sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik donanım ve yazılımı üreten teknoloji birimi Reality Labs, ilk çeyrekte 3 milyar dolar zarar açıkladı. Bunun yanında Meta hissesi düşmeye devam ediyor.

Buna ek olarak şirketin Diem stablecoin projesi de, dünya genelindeki düzenleyicilerin onay vermemsi nedeniyle hayata geçirilememişti. Ardından bu girişimin varlıkları ABD merkezli Silvergate bankasına satmıştı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Ripple (XRP), FINCI ile Ortak Oluyor!

Bitcoin

Bitcoin Hakimiyeti Artmaya Devam Ediyor!